Rozhovory 18.11.2020
Autor: Ondřej Mach

Trenér Országh: Každé vítězství je pro nás důležité. Nula je třešnička na dortu

Litvínovští hokejisté doma potřebovali zabrat, předchozích pět střetnutí před černožlutými tribunami pro ně končilo porážkou. Až na šestý pokus se povedlo uspět, svěřenci kouče Vladimíra Országha fotbalovým výsledkem 1:0 přemohli nepříjemný Zlín.
„Pro nás je každé vítězství důležité. Dneska jsme věděli o tom, že proti Zlínu to bude o maličkostech a speciálních týmech. Na konci zápasu jsme zvládli tři oslabení. Pro nás je důležité, že jsem to na konci ubojovali a každý k tomu přispěl,“ pochvaloval si slovenský trenér po utkání. 

Verva proti Beranům předvedla zlepšený výkon, za tříbodovým ziskem si šla od začátku klání. Brankáře Libora Kašíka zasypala 44 střelami, hostující gólman ale inkasoval jen jednou. Na výhru to přesto stačilo. 

„Měli jsme daleko lepší pohyb, hráče jsme víc dostupovali. Pomáhali jsme si, byli jsme blíž u sebe, a když bylo potřeba, tak jsme hru roztáhli. Na nějaké věci jsme se podívali na videu. Všichni odehráli velmi solidní zápas,“ hodnotil Országh. 

„Podstatné je, že jsme neměli výpadky. V předchozích utkáních jsme část zápasu hráli dobře, a pak přišel nějaký výpadek, který nám způsobil problémy. Dneska jsme se vždycky dokázali vrátit zpět na cestu, kterou jsme chtěli jít,“ pokračoval litvínovský kouč. 

Litvínov stále trápí hlavně přesilové hry, jejich využití se pohybuje kolem čtyř procent. V početní výhodě se Severočechům zatím podařilo skórovat jen jednou. 

„Musíme najít cestu, jak se zlepšit. Kdybychom si v přesilovkách pomáhali, tak by možná bylo rozhodnuto dřív. Máme na čem pracovat, musíme víc chodit do brány,“ souhlasil Országh. 

Domácího trenéra tak může těšit alespoň dobrý defenzivní výkon a čisté konto pro brankáře Denise Godlu. 

„Nula je dobrá vizitka, nejen pro Godliče, který nás v těžkých situacích podržel, ale pro celé mužstvo. Dobře jsme bránili, soupeře jsme do mnoho šancí nepustili. Když se do nich dostal, tak ale byl velmi nebezpečný. Pro Denise je to třešnička na dortu,“ zakončil.

Tisková konference po utkání se Zlínem:

Dorost před 2 dny

Dorostenci na turnaji turnaji 4SA Energie Hockey Cupu 21 vybojovali bronz

Dorostenci mají za sebou turnaj v Karlových Varech, který se hrál pod názvem 4SA Energie Hockey Cup 21. Svěřenci trenérů Radka Šípa a Radka Mrázka získali na silně obsazeném turnaji bronzové medaile.
Více >
Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >