Rozhovory 04.11.2020
Autor: Ondřej Vlk

Trénink vypadal solidně, na zápasy se těšíme, říká Jan Ščotka

Litvínovský A-tým se téměr po měsíci vrátil k trénování do Litvínova na zimní stadion. V pondělí 2. listopadu rozhodla vláda o uvolnění restrikcí a možnosti trénovat profesionálním sportovcům ve vnitřních prostorech za přísných hygienických podmínek. Hokejisté Vervy tak konečně mohli ve středu nazout brusle a trénovat ve svém domácím svatostánku.
"Jsme rádi, že nás pustili na led. Nemusíme se teď někde honit po kopcích, můžeme trénovat na ledě a věnovat se tomu, co máme nejradši. Chceme se vrátit do extraligového tempa," hlásí po prvním tréninku v domácím prostředí čtyřiadvacetiletý obránce Jan Ščotka. 

Litvínov se pilně připravoval i během vládních omezení, ale tréninky byly opatřeními značně limitovány. "Do teď to bylo o nějakém udržení a neztracení celé kondice. Dnešní trénink na ledě byl zaměřený na taktiku, co chceme hrát a jak se chceme herně prezentovat. Já jsem se osobně cítil dobře. Někdy i ta pauza od ledu pomůže a člověk si od toho odpočine. Myslím si, že i trénink vypadal solidně," směje se neproduktivnější hráč Vervy.

O víkendu se rozběhne i pokračování sezóny Tipsport extraligy. Litvínovští hokejisté v sobotu od 15:30 změří síly se Škodou Plzeň. Všechna utkání nejvyšší soutěže se ale zatím budou muset obejít bez fanoušků na tribunách. Bylo by lepší, kdyby fanoušci s námi byli v hale jako ten šestý hráč, jak se říká. Situace je bohužel jaká je a my jsme rádi, že se všichni můžeme vrátit k hokeji a celkově, že se sport takto trochu uvolnil. Doufejme, že to vydrží co možná nejdéle," říká na závěr Jan Ščotka. 
Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
PSG Zlín