Klub 01.06.2021
Autor: Ondřej Vlk

Útočník Peter Jánský, mistr z roku 2015, ukončil hráčskou kariéru

Dlouholetý litvínovský útočník Peter Jánský ukončil v šestatřiceti letech hokejovou kariéru. Jeden z důležitých členů mistrovského kádru po loňské sezóně pověsil brusle na hřebík.

Peter Jánský je odchovancem mosteckého hokeje. Do Litvínova přišel v roce 2004 a v téže sezóně debutoval i za A-tým. Za chemiky odehrál 502 utkání a řadí se mezi nejlepší útočníky v litvínovské historii. Za svou kariéru v černožlutém dresu posbíral 213 kanadských bodů za 122 gólů a 90 asistencí. 

Urostlý útočník šel v kariéře postupnými krůčky a stal se členem elitního litvínovského útoku s matadory Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. Svými výkony si vysloužil několikrát nominaci do národního týmu, ale na mistrovství světa se neprobojoval. V sezóně 2011/2012 poprvé změnil angažmá, když po dvacetigólové sezóně v dresu Vervy zamířil do Sparty Praha. V té strávil dva roky a vzhledem k přetlaku v útoku si zahrál i za pardubické Dynamo. V roce 2013 se ale vrátil zpátky na sever Čech. 

V následujícím extraligovém ročníku byl důležitým členem mistrovského týmu. Zažil svoji bodově nejlepší sezónu a výrazně přispěl k zisku mistrovskému titulu. V paměti všech litvínovských příznivců navždy zůstane gól v prodloužení pátého zápasu s Kometou Brno, kdy Peter Jánský rozhodl o postupu Vervy do finále extraligového play off. Po finále se radoval společně se všemi fanoušky litvínovského hokeje ze zisku jediného mistrovského titulu v historii klubu. 

Po mistrovské sezóně odehrál v barvách chemiků další ročník, který mu ale bodově nevyšel a následující rok se stěhoval do Chance ligy na Kladno. V dresu kladenských Rytířů zářil a vybojoval si angažmá opět v Litvínově. Od sezóny 2018/2019 pendloval po druhé nejvyšší soutěži a poslední dva roky strávil v dresu partnerských Litoměřic. Po sedmnácti sezónách v profesionálním hokeji se rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru. 

Jany, děkujeme za všechno!

Dorost včera

Dorostenci na turnaji turnaji 4SA Energie Hockey Cupu 21 vybojovali bronz

Dorostenci mají za sebou turnaj v Karlových Varech, který se hrál pod názvem 4SA Energie Hockey Cup 21. Svěřenci trenérů Radka Šípa a Radka Mrázka získali na silně obsazeném turnaji bronzové medaile.
Více >
Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >