A-tým 31.07.2013
Autor: Redakce

Ve čtvrtek první příprava - na Slavii (doplněno)

1. srpen je dnem prvního přípravného zápasu HC VERVA před novou sezónou. Premiérovým soupeřem bude v Praze HC Slavia Praha. V jaké sestavě se Verva představí?

Hraje se ve čtvrtek od 17:30 hodin na ZS v Edenu a vstup na utkání je zdarma.

V minulém extraligovém ročníku se černožlutí se sešívanými utkali čtyřikrát a Litvínov byl výrazně úspěšnější. Dokazují to výsledky: 2:1, 4:2, 1:2p a 7:1, kterými ukořistil deset z  dvanácti možných bodů.
Změnilo se hlavně složení obrany, odešli Kubát, Posmyk, Jareš a Brejčák. Nová je trojice zadáků Chaloupka, Pavelka a Pavlík.

V sezóně 12/13 jako takové se nakonec více dařilo Slavii. Překvapila druhým místem v základní části. Ve čtvrtfinále play off pak zvládla roli favorita proti Kladnu, které vyřadila poměrem 4:1 na utkání. Zastavil ji (stejně jako Litvínov) až pozdější mistr z Plzně. Litvínov duel se Škodováky dotáhl k sedmému zápasu, Slavia podlehla 4:2.

Pražané vyjeli letos poprvé na led už 8. července a tak není divu, že byli i prvním českým extraligovým klubem, který nastoupil k přípravnému zápasu. Už před týdnem, ve čtvrtek 25. července, se doma utkali s účastníkem KHL Slovanem Bratislava.
Slovenskému soupeři, v jehož dresu nastoupili ex-Slávisté Kopřiva a Vondrka, podlehli 1:2, ale výkon byl přes porážku hodnocen vesměs pozitivně. Jedinou branku vstřelil Bednář.

Vladimír Růžička poslal v Edenu do hry tuto sestavu: Furch (Svoboda) – Kadlec, Dresler, Holub, Valach, Štich, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič – Tomica, Jelínek, Micka – Bednář, Krenželok, Růžička – Sklenář, Žejdl, Skokan – Poletín, Klhůfek, Stránský.
Obránce Holub v minulé sezóně působil i v litvínovském dresu.

K dispozici má Růžička dále Kolaříka, Doležala, Vrdlovce a na testy přiletěl také Kanaďan Wharton, který naposledy působil ve Znojmě v EBEL lize. Poprvé má nastoupit právě ve čtvrtek. Naopak odešli Kučný, Kuboš, Kempný a talentovaný útočník Hertl.

Dalšími letošními posilami Slavie jsou zkušený kanonýr Jaroslav Bednář, David Štich, Juraj Valach a brankář Adam Svoboda. Slavia má v plánu před sezónou už jen sedm dalších utkání, mimo jiné s Mnichovem, Znojmem či Lvem Praha.

V úterý 6. srpna sehraje Litvínov se Slavií Praha odvetné utkání doma na spodním stadiónu. Zápas pořádá občanské sdružení HC Litvínov v rámci znovuotevření zrekonstruovaného stadiónu a nastoupí v něm řada mladých hráčů o. s. Litvínov. Vstup je zdarma.
V širším litvínovském kádru je nyní přes tři desítky hokejistů, které čeká třináct přípravných utkání.

Na Slavii by měl tým odjet s mladými brankáři Nechvátalem a Horákem, ze zkušených obránců s Gulou, Kousalíkem a Chaloupkou (nováček) a z útočníků pak s Martynkem, Pirošem, Pšurným, Hanzlem, Černým, Rapáčem a Majdanem. Šanci dostanou mladí zadáci Pavelka, Pavlík, Hora, Havelka a Kasal a útočníci Jurčík, Smolka, Bojer, Zavřel a Písařík.

Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >