Tiskové zprávy 15.01.2019
Autor: Tisková zpráva

Verva mění s Dynamem! Do Litvínova přichází obránce Trončinský, opačným směrem míří Porseland

Litvínov se dohodl na výměně s Dynamem Pardubice. Do Litvínova přichází do konce sezóny obránce Marek Trončinský, opačným směrem do Pardubic míří Mathias Porseland. Švédský obránce odehrál v Litvínově patnáct zápasů s bilancí dvou gólů a čtyř asistencí.
Verva získala ofenzivní posilu do obranných řad. Obránce Marek Trončinský má za sebou 547 startů v extralize. Působil na Kladně, v Liberci, Třinci, Mladé Boleslavi a v Pardubicích. Ofenzivní zadák odehrál necelou stovku zápasů v ruské KHL, kde nastupoval za Jugru Chanty Mansijsk a Slovan Bratislava. Objevil se i v národním týmu, za který si připsal 26 startů.

Nejpovedenější sezónu ústecký rodák prožil loni v Pardubicích, když v 58 zápasech zaznamenal 42 kanadských bodů. Letos nastoupil za poslední celek extraligy do 22 utkání, ve který vstřelil tři góly a přidal osm asistencí. Verva si od jeho angažmá slibuje především zkvalitnění přesilových her. „Marek Trončinský především v loňské sezóně potvrdil své ofenzivní kvality, jak ve hře 5 na 5, tak především v přesilových hrách. Disponuje obrovskou kreativitou, což odchodem Karla Kubáta v naší přesilové hře postrádáme. Bohužel jsem tímto transferem přišli o kvalitního zadáka Mathiase Proselanda. Nicméně jsme po konzultaci, jak s hráči, tak s trenéry došli k závěru, že nám Marek přinese především větší ofenzivní kvalitu. Mathiasovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme hodně štěstí v novém angažmá,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Statistiky Marka Trončinského:

Žáci dnes

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři před 2 dny

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >
Mládež 16.08.2019

Pět hráčů Litvínova bylo nominováno na kemp krajského výběru

V nominaci výběru kraje ročníku 2006 je pět zástupců černožlutých. Hráči se 21.8. zúčastní jednodenního kempu v Jablonci.
Více >