Tiskové zprávy 16.06.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva posiluje v obraně. Přichází lotyšský reprezentační obránce Balinskis

Litvínov posiluje obranné řady. Na sever Čech míří lotyšský reprezentant Uvis Janis Balinskis, který má ze sebou ve svých třiadvaceti letech 135 zápasů v KHL za Dinamo Riga. Rodák z Ventspilsu se v Litvínově dohodl na roční smlouvě s roční opcí.
Verva odtajnila zajímavou posilu. Obranné řady vyztuží mladý reprezentant Lotyšska. „Je to hráč, který je v nejlepším hokejovém věku. Udělal obrovský progres v Dinamu Riga. Komplexní obránce, kterého můžeme využít do přesilovek i oslabení. Počítáme s ním jako s jedním z top obránců,“ říká hlavní trenér týmu Vladimír Országh. Balinskis začínal s hokejem v rodném Lotyšsku v týmu Tukums. Svými výkony zaujal německý Augsburg, kam se na dvě sezóny přesunul a vyzkoušel si hokej i mimo svou zemi. V sezóně 2015/2016 se vrátil domů a nastupoval za HK Riga v juniorské MHL. V téže sezóně díky svým dobrým výkonům debutoval v ruské KHL a probojoval se i na MS U20 divize 1A. 

V následující sezóně si Balinskis získal stabilnější pozici v prvním týmu Dinama Riga a vyhlédl si ho i reprezentační trenér Lotyšska. Šikovný zadák se z přípravných utkání probojoval až na seniorské mistrovství světa. Lotyšsko doposud reprezentoval na mistrovství světa už třikrát a od sezóny 2017/2018 se stal stabilním členem obrany Dinama Riga v ruské KHL. Talentovaný zadák se tak stane třetím lotyšským hráčem v litvínovské historii, který oblékne černožlutý dres. „Uvise jsem měl možnost poslední dva roky sledovat v KHL a v loňské sezóně udělal obrovský výkonnostní posun. Byl nejlepším obráncem Dinama Riga. Je to mladý hráč s velkým potenciálem. I přes svůj mladý věk má za sebou tři seniorské šampionáty a přes 100 zápasů v KHL,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek. 


Statistiky Uvise Janise Balinskise:

Mládež před 2 dny

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >