Tiskové zprávy 04.09.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva vyztužila obranu. Do Litvínova míří Lotyš Oskars Cibulskis

Verva získala do nové sezóny sedminásobného účastníka seniorského mistrovství světa Oskarse Cibulskise. Dvaatřicetiletý obránce, který v ruské KHL odehrál přes 300 zápasů, podepsal v Litvínově roční smlouvu s roční opcí.
Litvínov vítá ve svém týmu druhého hráče z Lotyšska. Vervu posílil reprezentační obránce Oskars Cibulskis. Rodák z Rigy začínal s hokejem ve svém rodném městě. Od juniorských let patřil k talentovaným hráčům a pravidelně reprezentoval svou zemi. Je účastníkem dvou mistrovství světa do osmnácti let divize 1 a dvou mistrovství světa do dvaceti let divize 1. Na seniorském mistrovství světa startoval celkem sedmkrát a odehrál 49 utkání. „Je to obránce, který je prověřený extraligou. Věřím, že nám pomůže zlepšit defenzivu. Jeho devízou je, že se nepočítá jako zahraniční hráč, takže nám nezabere místo v limitu,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek.

V sezóně 2008/2009 poprvé opustil Rigu a zamířil do EC Salzburg v rakouské EBEL. Po roce se vrátil zpět do hlavního města Lotyška, kde v týmu Dinamo Riga debutoval v KHL. V nejvyšší ruské soutěži strávil celkem osm sezón, ve kterých odehrál 304 zápasů (16+39). V roce 2017 zamířil do Čech, když podepsal smlouvu v hradeckém Mountfieldu. Urostlý zadák na východě Čech odehrál tři sezóny, ve kterých nastoupil do 153 zápasů s bilancí 12 gólů a 33 asistencí. Nyní se přesouvá na sever Čech, kde bude působit se svým krajanem Uvisem Janisem Balinskisem, se kterým se potkal v KHL i v reprezentaci. “Je to zkušený hráč, který už má v extralize něco odehráno. Potřebujeme hlavně posílit naší obranu. V první řadě si od Oskarse slibujeme kvalitní defenzívu a podporu útoku. Věřím, že nám pomůže, vytvoří konkurenci a zkvalitní zadní řady,“ říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh. 


Statistiky Oskarse Cibulskise:
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >