Tiskové zprávy 21.07.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva zkouší polského reprezentačního útočníka Alana Lyszczarczyka

Vedení klubu se dohodlo na měsíční zkoušce s polským reprezentantem Alanem Lyszczarczykem. Dvaadvacetiletý útočník bude usilovat o získání místa v litvínovském kádru. K týmu se připojil v pondělí 20. července.
Do Litvínova míří další útočník polské národnosti. Po Pawlu Zygmuntovi se na severu Čech objeví i jeho kolega z reprezentace Alan Lyszczarczyk, který se v Litvínově dohodl na měsíčním try-outu. „Alana jsme chtěli vidět. Je to mladý hráč, který měl velmi slušné poslední dvě sezóny, co se týče produktivity. Poslední rok v juniorech i poslední rok v ECHL měl velmi zajímavá čísla. Chceme mu dát šanci, vidět ho i v zápasech a po měsíci se rozhodneme, co bude dál,“ říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh. 

Rodák z Wallingtonu začínal s hokejem v Polsku, ale v dorostu si ho vyhlédl Chomutov, kde působil tři sezóny. Na severu Čech dominoval a vysloužil si tak angažmá v kanadské OHL. Již v prvním roce zaujal a v 67 zápasech si připsal slušných 50 bodů (17+33). Nejvíce zazářil v sezóně 2018/2019, kde zaznamenal v 68 zápasech 86 bodů (41+45). V prestižní kanadské juniorce odehrál čtyři ročníky, ve kterých nastoupil do 272 utkání a připsal si 224 bodů (98+126). Minulou sezónu debutoval v seniorském hokeji v americké ECHL, ve které nastoupil do 57 zápasů, ve kterých vstřelil 19 gólů a přidal 27 asistencí. 

Šikovný forvard je pravidelným reprezentantem Polska. Svou zemi reprezentoval na MS U18 divize 2A a dvakrát na MS U20 divize 1B. Dvakrát si zahrál i na seniorském mistrovství světa divize 1A a 1B. Nyní bude usilovat o získání smlouvy pod Krušnými horami. „Alan je hráč, který každý rok zaznamenává progres. V mládežnických kategoriích v Česku dosahoval vynikajících výsledků a dokázal to potvrdit i v kanadské juniorce. Navíc na to navázal i v první sezóně v seniorském hokeji. Kromě toho v minulosti působil tři roky v Chomutově a díky tomu není v extralize považován za cizince,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Statistiky Alana Lyszczarczyka:

Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Olomouc