Rozhovory 12.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Zápasy před prázdnými tribunami? Fanoušci jsou náš šestý hráč, tvrdí brankář Honzík

Chemici ani ve třetím utkání nového ročníku Tipsport extraligy nebodovali, v neděli doma podlehli Spartě 1:3. Verva se do zápasového programu vrátila po další karanténě, v následujících čtrnácti dnech si ale od hokeje znovu odpočine.
„Myslím, že to pro nás bylo hodně těžké. Většina týmů si covidem prošla a při prvních trénincích po návratu klukům nebylo dobře. Ale čekal jsem to teda horší. Těžko říct, jak to bude vypadat dál. Teď nás dva týdny nepustí na zimák, což asi nikdo nechápe,“ vypráví brankář David Honzík. 

Sedmadvacetiletý gólman dostal poprvé v sezoně důvěru od začátku a za svá záda pustil pouze tři puky, naopak kryl 36 střeleckých pokusů Pražanů. Na bodový zisk to přesto nestačilo, jeho protějšek Matěj Machovský inkasoval jen jednou. 

Tento extraligový ročník je ve všech ohledech zvláštní a nepředvídatelný. S náročnou situací si ale maskovaní muži musí poradit. „Mám štěstí, že je tady výborný trenér Zdeněk Orct. Hodně času strávíme u videa, koukáme na všechny možné věci,“ praví Honzík. 

Jednou z nezvyklých věcí jsou i zápasy před prázdnými tribunami. „Je to zvláštní, takový trénink ve velkém tempu. Ale z osobního hlediska mě to překvapilo, že to nebylo tak hrozné. Škoda těch lidí, tady v Litvínově jsou fanoušci náš šestý hráč,“ ví litvínovský brankář.

Celý rozhovor s Davidem Honzíkem:

Dorost včera

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
Junioři před 2 dny

PŘEHLED: Komu z juniorky se bodově daří?

Nejstarší mládežnická kategorie Litvínova zatím v novém ročníku odehrála osm utkání. Lídrem produktivity černožlutých je kapitán Lukáš Stehlík, který k jedné brance přidal sedm asistencí. A jaké je další pořadí?
Více >
Žáci před 2 dny

ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině

Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >