Rozhovory 28.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Zázemí je výborné, kondiční trenér se v Litvínově vyblbne, usmívá se Petr Švehla

Fyzickou přípravu na nadcházející ročník bude mít na starost nový kondiční trenér Petr Švehla. Bývalý zápasník a mistr Evropy z roku 2001 v rozhovoru promluvil o litvínovském zázemí, způsobu přípravy nebo práci v Chomutově.
Hokejisté A-týmu se od 4. května pilně připravují na další extraligovou sezonu. V posledních týdnech polykají tréninkové dávky pod Petrem Švehlou, který u mužstva nově působí jako kondiční trenér.

„Je to tady perfektní, zázemí je taky výborné. Co se týče rozcvičoven, posiloven a kardiozóny, tak je to výborně zabezpečené. Máme velkou škálu možností, kondiční trenér se tady vyblbne,“ směje se Švehla. 

Verva letos zvolila trochu jinou formu suché přípravy než v předchozím ročníku. Loni hráči cvičili především s váhou vlastního těla, letos tomu je jinak. „Makáme s činkami. Vzpěračské cviky budeme používat, u hokeje jsou strašně důležité. Výbušnost a síla se jinak natrénovat nedá. To je můj názor,“ vypráví osmačtyřicetiletý trenér. 

Švehla je jednou ze čtyř nových tváří v realizačním týmu. Rodák z Hodonína doplnil sportovně technického analytika Tomáše Vrábela, asistenta trenéra Václava Sýkoru a hlavního kouče Vladimíra Országha. „Spolupracujeme spolu, je to perfektní. Vlado byl z Bystrice na něco zvyklý a tomu systému věřil,“ pokračuje Švehla. 

Hokejové kondiční přípravě se věnuje dlouhodobě, naposledy na této pozici pracoval v Chomutově. Jak sám vnímá svůj přechod od Pirátů do Litvínova? „Vždycky to byl největší rival. Je to pro mě těžké, ale já se přepnu a budu fungovat pro Litvínov,“ tvrdí. 

Bývalý zápasník je majitelem zlaté medaile z mistrovství Evropy v roce 2001, o tři roky později na stejné akci získal bronz. Kromě toho se objevil na dvou olympiádách, před dvanácti lety sportovní kariéru ukončil. 

V Chomutově však s některými hokejisty i poté cvičně zápasil. „Byla to vždycky to taková zábava a sranda. Sázeli jsme se, jestli mě porazí, ale vždycky jsem každého porazil. Zatím jsem si tady nikoho nevytipoval, ale myslím, že na to třeba dojde,“ říká se smíchem Švehla. 
Junioři včera

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >