Preview - Dorost 25.10.2019
Autor: Petr Význer

Zpátky doma! Dorost v sobotu změří síly s Třemošnou

Dorostenci se po dvou utkáních na hřištích soupeřů vrací na domácí stadion. Dokáží se přehoupnout přes poslední neúspěch a porazí na Zimním Stadionu Ivana Hlinky Třemošnou? To se dozvíte v sobotu od 12:15!
Od litvínovských dorostenců snad každý při pohledu na tabulku očekával výhru z obou posledních zápasů. Přišla však jen jedna a cesta na úplnou špičku tabulky se vzdaluje. Dorost nejprve porazil Hvězdu na jejím ledě 3:1, ale potom přišla nečekaná prohra proti PZ Kladno, které je na samotném chvostu tabulky, doteď bez jediné výhry. Hon na výhru odstartoval po neúspěšné přesilovce Redlich. 

Na něho v prvním dějství nikdo nenavázal, tak diváci čekali do osmadvacáté minuty, kdy vedení domácích navýšil přesnou ranou Kulich. Kladno poté znovu ubránilo početní výhodu severočeského soupeře a udeřilo. Vosyka se chopil kotouče, který dostal za záda brankáře Ešlera. Ještě před druhou přestávkou zvládl snížit obránce Kadár. To však bylo málo, tak ve třetí periodě přidal branku Dej. Rozdíl jedné branky vydržel až do závěru, i přes markantní rozdíl ve střelách na branku. Kladno vyprodukovalo pouze 18, zatímco Litvínov 45. 

Soupeřem bude Chemikům Meteor Třemošná. Tento celek se nachází ve spodní polovině tabulky a má na svém kontě pouze 8 bodů. Z posledních klání si odvezl vždy porážku. Nejprve od Rytířů Kladno (1:4), pak i od karlovarské Energie (3:6). V domácím zápase proti Varům se však v polovině první třetiny po úspěšné trefě Beníška dostala Třemošná do vedení. To ve druhé části navýšil dobře mířenou ranou Kaiser. Na jeho trefu odpověděl Kupčo a bylo sníženo. 

Ještě do konce třetiny však dvoubrankový náskok na hokejky domácích vrátil Bláha. Ve třetí periodě však začala karlovarská jízda. Stačilo pouze 16 vteřin od úvodního buly a gólovou radost zažíval Dorot. Pět minut po něm se poprvé v zápase trefil Sapoušek a bylo vyrovnáno. Na Sapouškovu branku o několik minut později navázal Šmajda, který následně uvolnil prostor snajprovi Sapouškovi. Ten v 56. minutě přidal svou druhou branku a přesně o tolik najednou hosté vedli. Zápas i hattrick dvě vteřiny před koncem završil Sapoušek a obrat ve 3. části byl dokonán. 

Litvínov proti Západočechům sehrál v letošní sezóně jeden zápas na soupeřově ledě, kde ho s klidem rozstřílel poměrem 8:0. Během první třetiny se do gólové listiny zapsal Vopat, po něm Slavík a také Skuhrovec. Ve druhé třetině znovu Vopat a Hora. Ve třetím dějství rozvlnil síť Kadár, ke kterému se připojili Kočárek a Kuchař. 

Bodování týmu i nadále vévodí s dvaceti body Jan Vopat (7+13). Na druhém místě je to také stále beze změny. Dominik Brouček má 16 bodů za sedm branek a devět asistencí. 

Josef Ešler v brankovišti zaznamenal úspěšnost zákroků 93,62 % a průměrně inkasoval 1,22 branky za zápas. 
Mládež včera

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
×
Odehrané 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov