Preview - Dorost 25.10.2019
Autor: Petr Význer

Zpátky doma! Dorost v sobotu změří síly s Třemošnou

Dorostenci se po dvou utkáních na hřištích soupeřů vrací na domácí stadion. Dokáží se přehoupnout přes poslední neúspěch a porazí na Zimním Stadionu Ivana Hlinky Třemošnou? To se dozvíte v sobotu od 12:15!
Od litvínovských dorostenců snad každý při pohledu na tabulku očekával výhru z obou posledních zápasů. Přišla však jen jedna a cesta na úplnou špičku tabulky se vzdaluje. Dorost nejprve porazil Hvězdu na jejím ledě 3:1, ale potom přišla nečekaná prohra proti PZ Kladno, které je na samotném chvostu tabulky, doteď bez jediné výhry. Hon na výhru odstartoval po neúspěšné přesilovce Redlich. 

Na něho v prvním dějství nikdo nenavázal, tak diváci čekali do osmadvacáté minuty, kdy vedení domácích navýšil přesnou ranou Kulich. Kladno poté znovu ubránilo početní výhodu severočeského soupeře a udeřilo. Vosyka se chopil kotouče, který dostal za záda brankáře Ešlera. Ještě před druhou přestávkou zvládl snížit obránce Kadár. To však bylo málo, tak ve třetí periodě přidal branku Dej. Rozdíl jedné branky vydržel až do závěru, i přes markantní rozdíl ve střelách na branku. Kladno vyprodukovalo pouze 18, zatímco Litvínov 45. 

Soupeřem bude Chemikům Meteor Třemošná. Tento celek se nachází ve spodní polovině tabulky a má na svém kontě pouze 8 bodů. Z posledních klání si odvezl vždy porážku. Nejprve od Rytířů Kladno (1:4), pak i od karlovarské Energie (3:6). V domácím zápase proti Varům se však v polovině první třetiny po úspěšné trefě Beníška dostala Třemošná do vedení. To ve druhé části navýšil dobře mířenou ranou Kaiser. Na jeho trefu odpověděl Kupčo a bylo sníženo. 

Ještě do konce třetiny však dvoubrankový náskok na hokejky domácích vrátil Bláha. Ve třetí periodě však začala karlovarská jízda. Stačilo pouze 16 vteřin od úvodního buly a gólovou radost zažíval Dorot. Pět minut po něm se poprvé v zápase trefil Sapoušek a bylo vyrovnáno. Na Sapouškovu branku o několik minut později navázal Šmajda, který následně uvolnil prostor snajprovi Sapouškovi. Ten v 56. minutě přidal svou druhou branku a přesně o tolik najednou hosté vedli. Zápas i hattrick dvě vteřiny před koncem završil Sapoušek a obrat ve 3. části byl dokonán. 

Litvínov proti Západočechům sehrál v letošní sezóně jeden zápas na soupeřově ledě, kde ho s klidem rozstřílel poměrem 8:0. Během první třetiny se do gólové listiny zapsal Vopat, po něm Slavík a také Skuhrovec. Ve druhé třetině znovu Vopat a Hora. Ve třetím dějství rozvlnil síť Kadár, ke kterému se připojili Kočárek a Kuchař. 

Bodování týmu i nadále vévodí s dvaceti body Jan Vopat (7+13). Na druhém místě je to také stále beze změny. Dominik Brouček má 16 bodů za sedm branek a devět asistencí. 

Josef Ešler v brankovišti zaznamenal úspěšnost zákroků 93,62 % a průměrně inkasoval 1,22 branky za zápas. 
Zápasy - Dorost před 2 dny

Drtivá domácí porážka! Boleslav přejela dorostence poměrem 3:10

L i t v í n o v - Dorostenci na domácím ledě utrpěli ostudnou porážku od Mladé Boleslavi. Čermáka po čtyřiceti minutách a sedmi obdržených gólech vystřídal v brankovišti Herkommer. Ten kapituloval ještě třikrát a debakl byl na světě. Za chemiky se trefili Kuchař, Dej a Brouček.
Více >
Mládež před 3 dny

Marek Berka se vrací zpátky do Litvínova!

Velmi dobrá zpráva zastihla v posledních dnech litvínovské juniory. Nejlepší střelec z uplynulé sezony Marek Berka se rozhodl pro návrat ze zámoří a mužstvu tak bude po zbytek ročníku k dispozici.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Litvínovská krize trvá, junioři padli se Salzburgem 2:3

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka pokračuje ve špatných výsledcích, v pátek na domácím ledě nestačila na Salzburg. Hosté se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které si po zbytek utkání nenechali vzít. Na litvínovské straně se prosadili Lukáš Stehlík a Dan Bartoš.
Více >