Preview - Junioři 09.01.2020

Hurá na domácí led! Juniorka o víkendu přivítá Zlín a Olomouc

Další zápasový program litvínovských juniorů se bude odehrávat před vlastními fanoušky. Na sever Čech v pátek zavítají zlínští Berani a den nato se černožlutí střetnou s Olomoucí. Napraví mužstvo zaváhání z derby s Chomutovem?
Mladí chemici poslední měsíc roku 2019 nevykazovali bůhvíjakou formu a z šesti střetnutí vyhráli jen dvakrát. Úspěšný pro družinu trenéra Mrázka nebyl ani úvodní duel v nové dekádě, načež logicky následoval další propad tabulkou.
 
Prvním letošním soupeřem litvínovských se stal sousední Chomutov. Hosté v Rocknet aréně hned ze začátku dotahovali, o jejich jediný zásah se v osmé minutě při vlastním oslabení postaral Jaroslav Fišer. Brankář Martin Pejsar naopak po prvních dvou trefách inkasoval ještě třikrát, Piráti tak porazili Litvínov vysoko 5:1. 

„Zápas se nám absolutně nepovedl. Přišlo mi, že pokračujeme v nějaké vánoční náladě a pohodičce. Nebylo tam nic. Střídáme okamžiky šílené s těmi ještě šílenějšími, úroveň našich přihrávek je katastrofální a celkově tomu chybělo nasazení,“ pravil evidentně rozhořčený trenér Radek Mrázek. 

Šanci napravit si reputaci budou Severočeši mít v pátek, kdy doma vyzvou Zlín. První vzájemné měření sil v tomto ročníku ovládl Litvínov, který na Moravě zvítězil 5:3. 

Černožlutým v současné době patří devátá příčka s čtyřbodovou ztrátou na osmou Mladou Boleslav. Mužstvo táhne útočník David Jindra (11+15), bodování zadních řad kraluje Ondřej Baláž (4+11). V posledním zápase dostal příležitost v brankovišti Martin Pejsar.

 
Beranům se v prosinci podobně jako Litvínovu příliš nedařilo, Moravané slavili tříbodový zisk jen dvakrát. V novém roce už za sebou tým má dva duely: po těsné výhře po prodloužení nad Salzburgem podlehli zlínští v úterý v přestřelce nedaleké Olomouci. 

Duel proti kohoutům byl dlouho velmi vyrovnaný, domácí Mora se vedení chopila až v závěru druhé periody. Rozhodující trefa přišla ve 45. minutě, kdy vítěznou branku vstřelil David Rosecký. Zlínu se sice ještě podařilo přiblížit, další dva olomoucké zásahy však znamenaly vítězství domácích. 

Dvě branky zapsal útočník David Kozubík, který má v této sezoně na kontě už osmnáct bodů (11+7). V brance se představil brankář reprezentační sedmnáctky Patrik Hamrla a zaznamenal 33 úspěšných zákroků. 

Berani jsou na předposlední místě tabulky, poslední Jihlava má o sedm bodů méně. V případě vítězství proti chemikům by se mužstvo mohlo dotáhnout na sedmnáctou Slavii. 

Nejproduktivnějším hráčem Zlína a celé soutěže je Vojtěch Dobiáš (19+19), devatenáctiletý útočník už má za sebou i dva starty v extralize. Produktivitě obránců vévodí Karel Holík (3+14), v brance zastává pozici jedničky Michal Kořének


Olomoučtí jsou na tom oproti Beranům výrazně tabulkově lépe. Mora s desetibodovou ztrátou na vedoucí Hradec Králové atakuje čelo tabulky. Tým ještě před bitvou s Litvínovem čeká souboj s chomutovskými Piráty. 

Kohouti minulý měsíc střídali lepší výkony s horšími, a nakonec zapsali bilanci čtyř vítězství a tří porážek. Pravou nohou ale nevkročili do nového roku, když na domácím ledě nestačili na rakouský Salzburg v poměru 1:5. 

Bodově je na tom z olomouckého kádru nejlépe David Kalač (12+15), nejvíce branek nastřílel Matěj Kořenek (13+13). Z obránců se nejvíce daří Davidu Vosátkovi (7+11), v brankovišti je nejvytěžovanější Vojtěch Mokrý
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >