Preview A-tým 12.08.2020

Utkání v rychlém sledu. Litvínov během dvou dnů narazí na Karlovy Vary a Liberec

Srpnová vedra sice nepřejí starostlivým ledařům, ale i přesto se pomalu rozbíhá předsezónní turnaj Generali Česká Cup. Vervu čekají kvůli vynucené pauze dva zápasy během dvou dní. Nejdříve se pokusí vrátit vysokou porážku Karlovým Varům, poté zamíří na led silného Liberce. První domácí zápas začíná ve čtvrtek v 17:30, v pátek se startuje o půl hodiny později.
Ani klubová redakce se nemůže dočkat začátku sezony, a tak Vám v rámci předzápasového preview přinášíme porovnání litvínovských soupeřů. Chemici mají za sebou pouze jedno utkání, Karlovy Vary či Liberec už se předvedli několikrát.

Zápas bez opor

Nový kouč Vladimír Országh sáhl k nečekané sestavě. V KV Aréně se Verva představila bez zvučných jmen jako například Viktor Hübl, Richard Jarůšek či František Lukeš. Branku také opanoval David Honzík, kterému kryl záda mladý talent Šimon Zajíček. Úvodní utkání neslo znaky přerušené přípravy, velkým problémem byla také koncovka.

Litvínov zaváhal a nevyužil přesilovou hru, načež udeřili domácí. Veterán Václav Skuhravý těžil ze spolupráce se Vondráčkem. Ve druhém dějství se znovu dvakrát prosadili energetici, ruce nad hlavu zvedal Kohout s Pulpánem. Ani třetí dvacetiminutovka nepřinesla kýženou branku a slavili pouze karlovarští. Nejdříve využil přesilovku Flek, poté zatloukl poslední hřebíček do rakve Kadlec, jehož branka padla v litvínovské přesilovce.

„První třetina byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách,“ promluvil pro klubový web nový trenér. „Trochu mě mrzí, že jsme se gólově neprosadili, protože jsme šance měli,“ velmi blízko byl například Filip Helt nebo Přemysl Svoboda. „Chyby, které jsme viděli jsou asi normální v tomto období a pro nás je teď důležité, abychom rychle zregenerovali, protože nás čekají ještě dva zápasy tento týden,“ uzavřel hodnocení. „Od půlky druhé třetiny jsme odpadli,“ vyjádřil se urostlý obránce David Štich.

Ofenzivní uragán

Tímto spojením by se dal popsat hokej Karlových Varů. Ty stihly během tří zápasů nastřílet čtrnáct branek. Velmi se činila dlouholetá opora Skuhravý, ale dobrým ukazatelem jsou také různá jména střelců. To by mohlo značit, že se na skórování bude podílet celý tým. Energii patří prozatím první místo tabulky, sluší se dodat, že má také nejvíce odehraných zápasů.

Tým, který sídlí v KV Aréně musel přes léto řešit několik ztrát. Odešel například Tomáš Rachůnek či David Gríger, oba shodně zamířili do Liberce. Zahraniční angažmá okusí Vladimír Eminger, mladý útočník Adam Raška oblékne dres Motoru. Na druhou stranu do Karlových Varů zamířila zvučná jména.

Ze Sparty se vydal vstříc nové výzvě Jiří Černoch, který byl v prvních zápasech hodně vidět. Zadní řady vyztužil například Oldřich Kotvan či Lukáš Pulpán, ten se dokonce v zápase s Litvínovem gólově prosadil. V posledních dnech také management intenzivně pracoval na hostování Davida Kašeho z Filadelfie. Útočník si nakonec s Energií plácl a můžeme se na něj těšit v nové sezoně.

Bez ztráty květinky

Liberečtí hokejisté mají za sebou dva zápasy a v obou dokázali urvat výhru. Úvodní mač proti Karlovým Varům se sice rozhodoval až v prodloužení, kdy v 1. minutě nastavení slavil Gríger. Bývalý útočník Energie využil nahrávku dalšího ex-karlovarského hokejisty Tomáše Rachůnka.

Druhý zápas už byl v jiném rytmu, Bílé Tygry čekala Mladá Boleslav. Úvodní dějství branku nepřineslo, na gól se nakonec čekalo až do 5. minuty druhé dvacetiminutovky. Hanousek našel Radana Lence, který poslal Liberec do vedení. V podobném čase ale v jiné třetině udeřili Severočeši znovu, tentokrát z hole Lukáše Dernera.

„Myslím si, že to bylo kvalitní utkání,“ hodnotil liberecký Patrik Augusta. „Měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili, speciálně v přesilových hrách,“ těch měli Bilí Tygři k dispozici šest. „I tak bych to hodnotil pozitivně. Když vezmu v potaz, že je 11. srpna, tak to z naší strany bylo velice slušné utkání,“ glosoval dále kouč.

Liberec nejdříve čeká odvetné utkání s Mladou Boleslaví, poté změří síly s Vervou.
Zápasy - Dorost včera

Dobrý výkon dorostenců zhatily individuální chyby, Mladá Boleslav odváží dva body

Druhé kolo Extraligy dorostu se odehrálo na Zimním stadionu Ivana Hlinky, litvínovští dorostenci chtěli navázat na svůj úspěch v úvodním zápase sezony v Chomutově. Nicméně, po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách si ze zápasu s Mladou Boleslaví odnášejí pouze bod.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Nepovedený výkon juniorky znamenal ztrátu všech bodů s Havířovem

L i t v í n o v - Litvínovští junioři přivítali v sobotní poledne soupeře z Havířova, který však od prvních minut ukazoval své silné stránky a domácí tým udolal 4:2.
Více >
Preview - Junioři před 2 dny

Liga akademií pokračuje, do Litvínova přijede Havířov

Tuzemský hokej stále výrazně ovlivňuje epidemie koronaviru. Chemici měli tento týden odehrát utkání s Třincem a Havířovem, kvůli karanténě Ocelářů se ale střetnou pouze s AZetem. Sobotní utkání startuje v poledne.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK