A-tým 14.09.2021

Vyloučení nás stála zápas, ale bod bereme, hodnotí třinecký obrat Lukeš s Kudrnou

Tak moc blízko! Verva byla krůček od prolomení letité kletby, už šest let nedokázala porazit Oceláře na třineckém ledě. Utkání 3. kola mohlo historii změnit, Severočeši ale neudrželi dvoubrankové vedení. V zápase se prosadil zkušený útočník František Lukeš, z hlediska individuálních statistik se zadařilo Andreji Kudrnovi.

Chemici vstoupili do zápasu opatrně a zpočátku byli více vidět domácí. Do osudu ale promluvila disciplína, kterou svěřenci Vladimíra Országha umí – přesilové hry. V 8. minutě překvapil Kacetla Lukeš, opaření Ocelaři přestali hrát a Verva se prosadila znovu. Do druhé dvacetiminutovky nastoupil Třinec mnohem lépe.

Kontaktní branka ale dlouho nepřicházela, nakonec se zčistajasna radoval Marcinko. Černožlutí ale nechtěli o náskok přijít, a tak dvě minuty před koncem třetiny umně tečoval Kudrna. Moravané odpověděli rychle zásluhou aktivního Daňa. Zápas nakonec poslal do prodloužení Marcinko. V nastaveném čase Verva opět faulovala a v početní výhodě Třinec potvrdil roli favorita.

„Škoda,“ povzdechl si po zápase František Lukeš. „Vedli jsme 3:1, ale dostali jsme gól devět vteřin před koncem druhé třetiny,“ hledal okamžik, který nastartoval třinecký motor. „Pak už jsme měli hodně faulů, já dokonce fauloval v prodloužení,“ dodal sebekriticky. „Asi jsem to měl odcouvat,“ ohlédl se Lukeš za situací v prodloužení.

„Vyloučení nás stálo zápas,“ komentoval Lukeš, jedno z litvínovských dvojčat. Podobná situace nastala i v utkání s Libercem, kdy Verva ztratila body v závěru. I tenkrát tomu byla na vině zbytečná vyloučení.

Litvínovští poprvé v sezoně prohráli, ale z Třince odjíždí s jedním bodem. „Mohli jsme urvat více bodů, ale kdybychom si před zápasem řekli, že jedeme do Třince pro bod, bereme to,“ popsal své pocity. „Kdyby začala třetí třetina za stavu 3:1, byli bychom klidnější,“ nadhodil hypotézu František Lukeš.

Svůj první gól v černožlutém dresu si připsal Andrej Kudrna, útočník, který Litvínov posílil během letní přestávky. „Z Třince se vozí body těžce, všichni to dobře víme,“ vypověděl hráč, jenž ještě v minulém ročníku válel za Spartu. „Rozhodla naše vyloučení, měli jsme jich moc,“ souzněl s Lukešem. „Třinec má hlavně velice dobrou přesilovku,“ uzavřel rozhovor.

Zápasy - Junioři před 2 dny

Těsná prohra s Třincem znamená pro juniory třetí ztrátu v řadě

Litvínovští junioři se ve 32. kole utkali krátce po poledni s třineckými Oceláři. Po nedávných porážkách s Chomutovem a Havířovem se pokoušeli obrat o body soupeře ze Slezska. Bohužel stačilo 53 vyslaných střel pouze na jedinou branku, o kterou se postaral David Skuhrovec. Soupeř se trefil dvakrát a bere po bitvě tři body.
Více >
Dorost před 2 dny

Dorostenci o body bojovat nebudou. Utkání s Kladnem a Třemošnou zrušil koronavirus

Litvínovské naděje chtěly odčinit zaváhání v 6. kole nadstavby, kdy nestačily na Chomutov. Tento pátek měli Severočeši na programu mač s PZ Kladnem, následně se chystali odcestovat do Třemošné. Ani jedno klání ale neproběhne, protože v týmech byli zaznamenáni hráči s pozitivním testem na koronavirus. O nových termínech vás budeme informovat.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři i přes střeleckou převahu doma padli s Havířovem 2:3

Černožlutí junioři nesplnili očekávání a po Chomutovu padli také s Havířovem. Domácí byli zejména v první a třetí části lepším týmem. Jako první se však ujali vedení hokejisté Havířova a svůj náskok i díky využitým přesilovým hrám dokázali po celý zápas udržet. Domácí, stejně jako v minulém zápase, opět vyvinuli v posledních minutách hry velký...
Více >