Klub 15.02.2019

Změny v TELH! S přímým sestupem nesouhlasíme, říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr

Výkonný výbor ČSLH na svém čtvrtečním jednání rozhodl, že ve všech hokejových soutěžích – s výjimkou extraligy juniorů a vzhledem k dohodnutému cyklu, který vyprší v příští sezóně, dočasně také Chance ligy – budou zavedeny přímé postupy a sestupy.
V Tipsport extralize bude tento princip zaveden od sezóny 2019/20 s tím, že sestupovat bude nejhůře umístěný klub v základní části extraligy a postoupí vítěz play off druhé nejvyšší soutěže. „Přímé postupy a sestupy považuji za sportovně nejspravedlivější,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Navíc tak vzniká prostor pro prodloužení sezóny.“

Český hokej tak zavedl změny skrze výkonný výbor i přes negativní reakce klubů, které byly pro zachování stávajícího modelu. Šest extraligových klubů bylo pro zavedení přímého sestupu a osm účastníků nejvyšší soutěže proti. "Náš postoj je pořád stejný. S přímým sestupem nesouhlasíme, proto jsem také tak hlasoval na výkonném výboru. Myslíme si, že jedinou změnu, kterou bychom akceptovali by bylo, aby se extraliga uzavřela nebo zůstal stávající systém, který je naprosto vyhovující," říká ke změnám generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Ani litvínovskému kapitánovi Michalu Trávníčkovi se schválené změny výkonným výborem nezamlouvají. "Nemyslím si, že nový model je spravedlivý, jak se uvádí. Dle mého názoru byl nejspravedlivější model, který byl před zavedením čtyřčlenné baráže. Kde si to poslední z extraligy rozdal s vítězem první ligy v play off sérii o jedno místo v extralize. Tento model se mi zdál nespravedlivější," dodává litvínovský bojovník. 
Žáci dnes

SOUHRN: Šestá třída zakončila sezonu na pátém místě

V dalším souhrnu žákovských sezon se budeme věnovat uplynulému ročníku šesté třídy. Ta po nepříznivé sérii ze začátku dokázala zlepšit svoje výkony a nakonec obsadila páté místo.
Více >
Junioři 17.05.2019

PŘEHLED: Statistické porovnání sezon juniorů

V tomto článku se podíváme na to, jak si junioři vedli v různých statistikách oproti loňské sezoně. V jakých aspektech hry se zlepšili a v jakých zhoršili? Odpověď naleznete níže.
Více >
Žáci 11.05.2019

SOUHRN: Mistrovská sezona osmé třídy

Pohádkový ročník za sebou mají litvínovští osmáci. Svěřenci trenéra Kotrly minulou sezonu ani jednou neprohráli a pohodlně ovládli regionální skupinu. Pomyslnou třešničkou na dortu se tak stalo prvenství na MMČR v kategorii starších žáků.
Více >