Klub 15.02.2019

Změny v TELH! S přímým sestupem nesouhlasíme, říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr

Výkonný výbor ČSLH na svém čtvrtečním jednání rozhodl, že ve všech hokejových soutěžích – s výjimkou extraligy juniorů a vzhledem k dohodnutému cyklu, který vyprší v příští sezóně, dočasně také Chance ligy – budou zavedeny přímé postupy a sestupy.
V Tipsport extralize bude tento princip zaveden od sezóny 2019/20 s tím, že sestupovat bude nejhůře umístěný klub v základní části extraligy a postoupí vítěz play off druhé nejvyšší soutěže. „Přímé postupy a sestupy považuji za sportovně nejspravedlivější,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Navíc tak vzniká prostor pro prodloužení sezóny.“

Český hokej tak zavedl změny skrze výkonný výbor i přes negativní reakce klubů, které byly pro zachování stávajícího modelu. Šest extraligových klubů bylo pro zavedení přímého sestupu a osm účastníků nejvyšší soutěže proti. "Náš postoj je pořád stejný. S přímým sestupem nesouhlasíme, proto jsem také tak hlasoval na výkonném výboru. Myslíme si, že jedinou změnu, kterou bychom akceptovali by bylo, aby se extraliga uzavřela nebo zůstal stávající systém, který je naprosto vyhovující," říká ke změnám generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Ani litvínovskému kapitánovi Michalu Trávníčkovi se schválené změny výkonným výborem nezamlouvají. "Nemyslím si, že nový model je spravedlivý, jak se uvádí. Dle mého názoru byl nejspravedlivější model, který byl před zavedením čtyřčlenné baráže. Kde si to poslední z extraligy rozdal s vítězem první ligy v play off sérii o jedno místo v extralize. Tento model se mi zdál nespravedlivější," dodává litvínovský bojovník. 
Zápasy - Dorost 17.01.2019

DOR: Povedená první třetina! Litvínov porazil Plzeň 3:0

Severočeši narazili na tradiční český klub, plzeňskou Škodu. Oba týmy na sebe narazily v průběhu sezony již několikrát. Na počátku ročníku vyhráli Západočeši 2:0. V dalších utkáních už ale štěstí přálo černožlutým. Nejdříve vyhráli 6:5 po prodloužení, poté v polovině prosince porazili Škodu 5:1.
Více >
Mládež 14.01.2019

Příjemné starosti! Slavík byl povolán do reprezentace

Litvínovský útočník Marek Slavík byl nominován do reprezentace do šestnácti let. Mladá litvínovská naděje se zúčastní přípravného kempu a dvou přátelských utkání. Reprezentační sraz se odehraje v Hodoníně od 21. - 23. ledna 2019.
Více >
Zápasy - Junioři 12.01.2019

JUN: Junioři obdrželi šestigólový výprask od Třince

T ř i n e c - Junioři k dalšímu zápasu DHL Extraligy juniorů zamířili do dalekého Třince, kde se utkali s tamními Oceláři. Zápas se pro černožluté barvy od začátku nevyvíjel dobře a nakonec skončil prohrou 0:6. Chemiky může těšit alespoň bod z nadstavby, kterou ovládli po nájezdech, ten rozhodující proměnil Ondřej Dufek.
Více >