Zápasy 31.07.2014

V Mostě černí proti žlutým smírně

V prvním přípravném utkání Vervy v Mostě dostali příležitost i hráči celého širšího kádru, rozdělení do obou týmů. Diváci v tréninkovém utkání viděli deset branek (5:5).
31.7.2014
Most
5:5
1:2, 2:2, 2:1

Most

Zápas řídili jen dva rozhodčí a proběhl bez časomíry (na cca 3x 30 minut hrubého času), bez ukazatele skóre, hlasatele i doprovodných hudebních předělů. Protože šlo o tréninkové utkání, je i náš zápis tentokrát nestandardní, Zápis z utkání ani jiný se nevyhotovoval.

Oba celky oblékly litvínovské dresy, "Most" černé, "Litvínov" žluté. Po nedovoleném zákroku se neseděly dvě minuty, ale jelo se trestné střílení. Do hlediště si cestu našlo několik stovek diváků.

První žlutá pětka hrála ve složení: Chaloupka, Kubát - Jánský, Hübl, Lukeš, druhý útok pak v sestavě Jurčík, Piroš, Majdan. Pro reprezentační povinnosti chyběli brankář Francouz a obránce Baránek. První polovinu zápasu odchytal Soukup, na druhou ho vystřídal Horák, který ve třetí třetině pro změnu hájil klec černých. Gólmani se v polovině zápasu vystřídali i v brance "domácích" Mostečanů.

Návrat do litvínovského dresu vyšel obránci Karlu Kubátovi. Hned po několika minutách svůj první duel po roce v dresu Krušnohorců ozdobil brankou po spolupráci s první formací. Z trestných střílení za fauly neuspěli třeba černý Písařík nebo žlutý Pavlík, ale hrálo se slušně, nedovolené zákroky odpískali sudí jen tři.

Žlutí vedli v zápase už 3:1, černí však drželi krok, srovnali na 3:3 a potvrdili tak, že síly obou celků byly rovnoměrně rozloženy. Po úspěšné akci Lukeše s Jánským (gól na 4:3) vyrovnali černí i na 4:4, o což se postarali pěknou akcí Šrámek se Smolkou. Jurčík ještě jednou vrátil vedení na stranu "hostů", ale Martynek, tento večer v týmu soupeře, stanovil výsledek na konečnou remízu 5:5. V zápase se trefili také Majdan a Pavelka.

Vervu koučovali trenéři Rulík a Hořava, Most pak trenér Baďouček. Hráči si v utkání poprvé v zápasové praxi osahali kluziště se zúženým středním pásmem. Odveta je na programu ve středu v Litvínově.