Zápasy - Junioři 26.10.2019

Z Moravy s plným počtem bodů! Juniorka porazila Olomouc 4:2

O l o m o u c - I druhé utkání s moravským soupeřem zvládli černožlutí na jedničku. Proti Olomouci si vybudovali dvoubrankový náskok, který však Mora dokázala smazat ve druhé třetině. V poslední dvacetiminutovce ale naklonil misky vah na stranu hostí David Jindra a tři body pečetil svým druhým gólem Přemysl Svoboda. V brankovišti stejně jako včera dostal prostor Ondřej Zelenka a zapsal skvělých 33 zákroků.
26.10.2019
Olomouc
2:4
0:1, 2:1, 0:2

Olomouc

Mokrý (Hasala) – Mader, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Zelenka (Pejsar) - Bártek, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Jonák, Háva – Jindra, Kysela, Limanovský, Bartoš, Jouza, Špalinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

Branky a nahrávky

26. Ministr (Rosecký), 33. Mácha (Hlaváč, Mokrý)
18. Svoboda (Limanovský), 25. Dufek (TS), 50. Jindra (Svoboda, Dufek), 60. Svoboda (Fišer, Baláž)

0:2, 2:2, 2:4

První třetina nabídla velmi tuhý boj, v němž sudí rozdali řadu trestů. Oba týmy tak nějakou dobu hrály ve čtyřech a vyzkoušely si i početní převahu. Skóre však až za rovnovážného stavu hráčů na led otevřel Přemysl Svoboda, asistoval mu Limanovský.

Kohouti do druhé dvacetiminutovky vstoupili dvěma vyloučeními v rychlém sledu. V čase 24:41 zahákoval Pírek jednoho z hráčů Litvínova a rozhodčí nařídili trestné střílení. Toho se ujal kapitán Ondřej Dufek a spolehlivě ho proměnil. Domácí ale nesložili zbraně a za minutu se dostali zpět na dostřel, jejich první trefu zařídil reprezentant do osmnácti let Daniel Ministr. To však nebylo vše, o pár minut později srovnal jeho reprezentační kolega Joshua James Mácha

Černožlutí poslední periodu nezačali šťastně, když se museli bránit po faulu Jouzy. Jedenáct minut před koncem se po Svobodově přihrávce prosadil David Jindra a poslal Severočechy do trháku. Tlak Mory gradoval, v brance ovšem předváděl skvělý výkon Zelenka a střelcům Olomouce už skórovat nepovolil. Definitivní razítko na výhru chemiků tak dal šest vteřin před závěrečnou sirénou svým druhým gólem Přemysl Svoboda