Tentokrát to nevyšlo, dorostenci podlehli pražské Slavii 2:5
Litvínov prožil úspěšný vstup do nadstavbové části, po skalpu Komety si brousil zuby také na Slavii. Ta úvodní utkání prohrála 3:4, když narazila na tuhý odpor Sparty. Diváci ve 2. kole viděli vyrovnanou první třetinu, poté se domácí prosadili třikrát za sebou. Chemici nedokázali ani jednou odpovědět, a tak po šesti výhrách ochutnali hořkost porážky.
30.11.2019
Praha
Praha

5:2
2:2, 1:0, 2:0

Slavia
Volevecký (Vávra) – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Štancl, VymětalLitvínov
Čermák (Herkommer) – Minařík, Kuchař, Filip, Werner, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Slavík, Čech, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker, Šprynař, BroučekBranky a nahrávky
7. Brummel (Štancl, Kluch), 12. Vlasák (Skoupý, Brummel), 38. Novák, 43. Hamršmíd (Hrdlička, Brummel), 58. Malínek (Palát, Hofmann)
9. Slavík (Brouček), 17. Slavík (Krocker, Brouček)
Statistiky
Rozhodčí:
Domský – Hána, Svoboda
Domský – Hána, Svoboda
Vyloučení:
8:10
Využití:
1:0
V oslabení:
0:0
Diváci:
68
Střely na bránu:
41:28
Průběh zápasu:
1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2
V polovině třetiny se Slavík provinil krosčekem, a tak zamířil na trestnou lavici. Domácí hráči bušili na Čermákovu bránu tak dlouho až litvínovský gólman povolil. Skoupý poslal přesný pas na Marka Vlasáka. Ten využil toho, že ho nikdo nehlídal a prostřelil brankáře hostů. Těsně po inkasovaném gólu mohla Slavia náskok zvýšit, ale Malínek nenašel na Čermáka recept.
Také před další brankou zamířil mezi časoměřiče litvínovský hráč. Pražané nedokázali přesilovou hru využít, a tak trestali černožlutí. Ve vyrovnaném počtu hráčů pálil přesně Marek Slavík, ten opět těžil ze souhry s Broučkem. Na konci třetiny se provinili také domácí, ale Litvínov nedokázal s přesilovou hrou naložit dobře.
Ve druhém dějství mohli jít chemici do vedení, ale Broučkův pokus vytěsnil sešívaný brankář betonem. Hosty trápila především nedisciplinovanost, protože během prostřední části hry několikrát obdrželi dvě minuty. Pražané však nikdy nedokázali přesilovou hru využít. Ale ani tým z hlavního města na tom nebyl lépe, Litvínov ve vyloučeních doháněl.
Ani Severočeši však nenašli klíč na využití početní převahy. Tempo utkání bylo stiženo právě tímto neduhem. Na konci třetiny nakonec gólové mlčení přerušil Michal Novák. Červenobílý hráč zužitkoval dorážku a pálil do horní části brány. Brankář Čermák neměl šanci a Slavia šla znovu do vedení. V poslední minutě mohli domácí vedení zvýšit, ale bekhendový nájezd černožlutého gólmana nepřekvapil.
Poslední dvacetiminutovka slibovala tuhý boj o další body do tabulky. Poměrně jasně odtajnila řešení hokejové hádanky Slavia. Hrdlička pálil od modré nepřesně, jeho zaváhání napravil Jan Hamršmíd. Střele nechyběla razance a hlavně přesnost. Chemici dostali po inkasované brance šanci, zahráli si přesilovku 5 na 3. Největší příležitost si připsal Kuchař, ale jeho střelu z mezikruží Volevecký viděl.
Hosté nechtěli dát svou kůži lacino, náznak vzdoru předvedl Slavík. Dvougólový forvard dostal přesnou nahrávku od Broučka a čekal na něj jediný úkol, propasírovat puk za záda brankáře. Tato šance zůstala bez úspěšného konce. Dvě minuty před koncem potvrdil výhru Vojtěch Malínek, který se nejrychleji zorientoval před Čermákem. Litvínov si připsal první porážku po šesti zápasech.
Play-out


4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Statistiky

Marek
Slavík
Útočník
#29
2
body
body
# | Jméno | G | A | B | +/- | TM |
---|---|---|---|---|---|---|
29 | Marek Slavík | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 |
71 | Dominik Brouček | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
81 | Marek Krocker | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
20 | Martin Adámek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vít Beran | 0 | 0 | 0 | -2 | 0 | |
Dominik Čech | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Ondřej Filip | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 | |
Matěj Hora | 0 | 0 | 0 | -2 | 2 | |
Erik Iljuk | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 | |
23 | Vojtěch Kočárek | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 |
Jakub Kuchař | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | |
David Martínek | 0 | 0 | 0 | -2 | 0 | |
4 | Tomáš Minařík | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 |
Ondřej Postl | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 | |
Jiří Špaček | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Jan Šprynar | 0 | 0 | 0 | -2 | 0 | |
5 | Adam Werner | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Brankáři
# | Jméno | Ink. | Zás. | Stř. |
---|---|---|---|---|
David Čermák | 5 | 36 | 41 |
Tabulka
P | Tým | Tým | Z | S | B |
---|---|---|---|---|---|
1. | SPA | Sparta | 33 | 122:73 | 66 |
2. | MBL | Mladá Boleslav | 32 | 107:75 | 62 |
3. | TRI | Třinec | 31 | 106:78 | 62 |
4. | PLZ | Plzeň | 32 | 107:81 | 58 |
5. | LIB | Liberec | 32 | 95:74 | 55 |
6. | HKM | Hradec Králové | 32 | 90:77 | 54 |
7. | KVA | Karlovy Vary | 31 | 92:99 | 51 |
8. | PCE | Pardubice | 32 | 87:95 | 49 |
9. | KOM | Kometa | 31 | 87:88 | 46 |
10. | OLO | Olomouc | 32 | 62:96 | 38 |
11. | VIT | Vítkovice | 31 | 71:91 | 37 |
12. | LIT | Litvínov | 31 | 72:89 | 35 |
13. | ZLN | Zlín | 32 | 68:106 | 29 |
14. | CEB | Č.Budějovice | 32 | 78:122 | 24 |
Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný
Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?
Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině
Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >