Zápasy 27.08.2013
Autor: Redakce

Verva veze výhru z Chomutova!

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Po čtyřech porážkách v řadě Litvínov v desátém přípravném utkání zabral a oloupil o vítězství Piráty na jejich ledě poměrem 3:2. Derby sledovalo v Chomutově přes tři tisíce diváků a rozhodlo je trestné střílení.
27.8.2013
Chomutov
2:3
1:1, 1:1, 0:1

Chomutov

Hanuljak – Pulpán, Mrázek, Stehlík, Bartejs, Trefný, Lakos, Rýgl, Šulák – Šagát, Svoboda, Sikora – Bartečko, Račuk, Balej – Hřebejk, Hromas, Kämpf – Kubinčák, Kaše, Mainer

Litvínov

Francouz – Pavlík, Kousalík - Stříteský, Zeman (21. - 60.) - Pavelka, Šlégr (1. - 40.) - Gula, Chaloupka (1. - 20., 41. - 60.) – Majdan, Hübl (A), Lukeš - Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Rapáč, Černý, Pšurný – Jurčík, Piroš, Ručinský (A). Připraven Fran
Branky a nahrávky: 6. Šagát (Hřebejk, Sikora), 27. Sikora (Rýgl) – 8. Kousalík (Gerhát, Martynek), 32. Pavelka (Šlégr), 44. Gerhát (TS) Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek Vyloučení: 8:11, navíc Šagát (Ú) zaviněné TS-Gerhát proměnil Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Francouz 31 Diváci: 3158
V Chomutově se před pěknou návštěvou jiskřilo jako při správném (extraligovém) derby. Tradiční trojice sudích na čele s Tomášem Turčanem si přišla na své a udělila 38 trestných minut.

Litvínov stále bez zraněného Robina Hanzla a s Pavlem Francouzem v brance v každé třetině nechal odpočívat jednu obrannou dvojici, celé utkání odehráli z beků jen Pavlík s Kousalíkem. Tým dvakrát prohrával, ale dokázal skóre otočit a rozhodnout Františkem Gerhátem z trestného střílení.

Už ve 2. minutě viděli sudí na ledě příliš mnoho hráčů Vervy, ale gól padl až při rovnovážném počtu. Skóre otevřel v 6. minutě chomutovský Šagát. Už za 121 vteřin však bylo srovnáno. Ranou od modré čáry se o to postaral obránce Kousalík, 1:1.

Druhou polovinu třetiny rozbila řada vyloučení, z nichž domácím rezultovala i výhoda tři čtvrtě minuty čtyři na tři. Horkých hlav přibývalo, už však bez gólového efektu.

Po změně stran nejprve Piráti neposlali z trestné lavice předčasně zpět do hry Kousalíka, ale přesto se znovu ujali vedení zásluhou Sikory. Vyrovnal další litvínovský zadák Pavelka, jemuž asistoval Šlégr, a po polovině utkání se vlastně začínalo znovu, 2:2.

Litvínov byl ve druhé polovině třetiny lepší, velký závar před Hanuljakem ve 34. minutě však brankou neskončil. Přece se však skóre poprvé zvrtlo na stranu hostů, přišlo to ale až ve třetím dějství.

Gerhát, faulovaný v úniku, dostal příležitost k trestnému samostatnému nájezdu a proti brankáři Hanuljakovi v této dovednostní disciplíně, na rozdíl od krajana Majdana v Bílině, uspěl povedeným způsobem. Zakončil jednou rukou ala Forsberg - 2:3! Další tresty kýžené vyrovnání chomutovským hráčům, toužícím po první výhře v přípravě v normální hrací době (včetně zápasů European Trophy), nepřinesly a byl tu závěr.

Litvínov v něm zvládl i více než dvouminutovou power play soupeře. Ještě 12 vteřin před koncem byli za potyčku vyloučeni Pulpán a Lukeš, na ledě bylo stále rušno... Nakonec se z výsledku radovali fanoušci i hráči černožlutých.

Ve čtvrtek se Verva představí v 18 hodin v Mostě proti Ústí. Přijďte se podívat!

3.
5:0
(1:0, 2:0, 2:0)
4.
13.8.
čtvrtek, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Pavel Francouz 2 31 0
Související články
Zápasy 27.08.2013

Verva veze výhru z Chomutova!

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež před 3 dny

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary