Zápas - mládež 05.03.2014
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Skvělý závěr v Boleslavi! Baránek vystřelil výhru Litvínovu 7 vteřin před koncem

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
B o l e s l a v – Litvínov odcestoval v 8. kole nadstavbové části NOEN extraligy juniorů na led Mladé Boleslavi. Chemici ukázali už poněkolikáté v sezóně, že jim patří závěry utkání. Litvínov sice musel po většinu utkání dotahovat, ale 7 vteřin před závěrečnou sirénou vypálil Baránek a puk se zastavil až v síti domácích! Litvínovští si tak díky skvělému závěru odvážejí z Boleslavi cenné tři body a v tabulce se vrací zpět na první místo.
5.3.2014
ŠKO-ENERGO aréna
2:3
1:0, 1:2, 0:1

Ml.Boleslav

Růžička – Lobo, Souček, Kulhánek, Hes, Kurka, Adamík, Šťáva, Nedbal – Byakov, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek, Kuchta

Litvínov

Klečka – Šesták, Baránek, Fučík, Strejček, Cvrk, Kokeš, Šefl – Řehoř, Trübenekr, Zdeněk, Weitz, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka
Branky a nahrávky: 19. Byakov (Frolík, Kurka), 27. Kotala (Byakov, Kurka) – 21. Baránek (Šefl, Zdeněk), 33. Strejček (Trübenekr, Zdeněk), 60. Baránek (Šefl, Zdeněk). Rozhodčí: Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:6, navíc Weitz (LIT) 25 min. TH. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 25:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Na první branku si muselo nepočetné publikum počkat prakticky celou první třetinu. Samotný úvod zápasu byl trochu nejistý, ani jedna strana očividně nechtěla udělat chybu. Ve větší šanci se objevil Frolík, bekhendem si ale na litvínovského brankáře Klečku nepřišel. Následovala dvě vyloučení Bruslařů, Severočeši toho ale v početní výhodě vymysleli pramálo. Nutno podotknout, že o mnoho lépe na tom nebyli ve svém prvním pokusu ani Boleslavští. Změna přišla v 19. minutě, kdy právě v přesilové hře otevřel střelecký účet utkání Dmitryj Byakov. Povedenou akci se Litvínov snažil smáznout v závěru první třetiny, kdy měl herně navrch, nicméně marně.

Co nezvládli hráči ze severu Čech v první části, to celkem rychle dohnali na začátku té druhé, kdy až od modré prošla za Růžičkova záda střela Marka Baránka. Jenže místo, aby Litvínovští koncentrovali síly a zapnuli na jiných frontách, začali faulovat, což vedlo ke hře ve třech trvající 75 sekund. Jakubu Kotalovi stačilo pouhých 22 sekund na to, aby tuto příležitost proměnil. Jenže situace se brzy obrátila a dvojnásobné oslabení museli pro změnu hájit Bruslaři. Už to vypadalo, že budou úspěšní, svěřencům trenéra Skuhravého se ale boleslavského brankáře podařilo vymíchat alespoň v klasické přesilovce. Finální akci si do statistik zapsal Jan Strejček.

Třetí třetina, do které se vkročilo za nerozhodného stavu 2:2, byla asi nejopatrnější. Ačkoliv v jejím úvodu ještě padly nějaké tresty, postupně vymizely i ty – stejně jako větší střelecké příležitosti. Asi největší šance měli za Boleslavské Byakov, který ve 45. minutě nastřelil tyčku Klečkovy branky, a poté Válek, který si svou efektivní stahovačkou sice poradil s domácí obranou, následně ale zamířil příliš vysoko. Všichni už nepochybně kalkulovali s prodloužením, když pouhých sedm vteřin před koncem rozhodl o vítězství Litvínova Marek Baránek.

Ohlasy

Ml.Boleslav
Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme šli s tím, že chceme a potřebujeme vyhrát, protože vítězství by nás ještě velmi reálně drželo ve hře o play-off. To utkání bylo po většinu času vyrovnané, ale v závěru už měl soupeř bohužel trošičku navrch. Byla tam ale minimálně jedna situace, kdy jsme mohli rozhodnout my. Jenže naopak v posledních sekundách, kdy jsme mohli jít do brejku, jsme kotouč nedokázali dostat z obranného pásma a sami inkasovali. Nemyslím si, že by to byla konečná, ještě zbývá odehrát dva zápasy a ve hře je ještě šest bodů. Bude záležet na tom, jak se dokážeme dát dohromady a samozřejmě co předvedou ostatní.
Litvínov
Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Máme za sebou určitou šňůru zápasů, ve kterých se nám nedařilo, které jsme prohráli. V Boleslavi jsme potřebovali vyhrát, ať už z hlediska bodů, tak i z hlediska sebevědomí. Myslím, že to utkání mělo velké parametry juniorského hokeje, bylo to velmi bojovné a obě strany hrozně chtěly. Co se týče nás, tak jsme předvedli velmi dobrý výkon – od brankáře, přes obránce až po útočníky. To, co řeknu, možná bude trochu drzé, ale troufnu si tvrdit, že za ten náš předvedený výkon jsme si vítězství zasloužili.
3.
11.8.
úterý, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Michal Klečka 2 23 25
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež před 2 dny

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >