Zápas - mládež 18.10.2014
Autor: Ondřej Vlk, foto: Lenka Rybaříková

JUN: Litvínov konečně zabral a z Jihlavy veze tři body za vítězství 4:2

Preview k zápasu

Foto Reportáž
J i h l a v a – V 19. kole extraligy juniorů Litvínov zakončil víkendový trip v Jihlavě. Chemici se nacházeli na předposledním místě tabulky a od Jihlavy je dělilo pouze skóre. Díky výborné první třetině, kde černožlutí dokázali odskočit do dvoubrankového trháku nakonec celé utkání vyhráli. Litvínov tak po sérii nezdarů zabral a zpět na sever Čech veze cenné tři body.
19. kolo, 18.10.2014
Horácký ZS Jihlava
2:4
0:2, 0:0, 2:2

Jihlava

Svoboda – Tobola, Půža, Leština, Hohl, Dundáček, Port, Hubert, Dufek, Dupljaku, Balaštík Střecha, Mahút, Dvořák, Marcilis, Jícha, Beran, Anděl, Nováček

Litvínov

Sroka – Moravec, Baránek, Šesták, Fučík, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl, Kučera, Trübenebkr, Čapek, Weitz, Stříbrný, Dunko, Řezníček, Sýkora, Šimeček, Štěpka
Branky a nahrávky: 49. Anděl (Dundáček, Střecha), 56. Nováček (Balaštík, Port) – 4. Weitz (Cvrk), 18. Šimeček (Sýkora, Šefl), 52. Baránek (Trübenekr, Stříbrný), 60. Stříbrný (Cvrk). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 102. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Litvínov se ocitá v těžké pozici, chemici po loňském úspěchu stále tápou a nacházejí se jen kousek ode dna tabulky celé ligy. V sobotním poledni čekal černožluté důležitý duel s Jihlavou, která je v tabulce přímým konkurentem Litvínova.

Severočeši vstoupili do utkání výborně už ve 4. minutě rozvlnil síť za zády Svobody aktivní David Weitz a posla svůj tým do vedení. Litvínov hrál aktivně, ale možná až z přemíry snahy museli chemici čelit hned dvěma vyloučením v první periodě. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny byl vyloučen litvínovský Weitz, ale černožlutí dokázali během svého oslabení využít chyby Jihlavy a odskočit na rozdíl dvou branek. Podruhé rozsvítil červené světlo za Svobodou po pěkné akci Jaroslav Šimeček. Druhá třetina mnoho zajímavých situací nepřinesla a ani jeden z týmů se nedokázal ze žádné šance prosadit.

Třetí třetina se hrála ve vysokém tempu, ale byla to právě Jihlava, která dokázal snížit stav utkání na rozdíl jediné branky. Lukáš Anděl využil chyby litvínovské obrany a propasíroval puk za Srokova záda. Necelých deset minut před koncem závěrečné periody si Litvínov zahrál přesilovou hru při vyloučení Hohla. Marek Baránek přesilovku využil svým klasickým způsobem, když se opřel do puku, a ten se zastavil až v síti domácích. Domácí zbraně nesložili a v 56. minutě opět snížili an rozdíl jediné branky zásluhou Filipa Nováčka. Jihlava v závěru ještě zkusila powerplay, ale toho využil Litvínov a Josef Stříbrný pečetil svým gólem do prázdné branky vítězství severočechů.

přát.
5.8.
čtvrtek, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Dominik Sroka 2 27 29
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >