Zápas - mládež 22.01.2015
Autor: Martin Stříbrný

JUN: Litvínov vydřel gólem v závěru cenný bod

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
B u d ě j o v i c e - Před několika málo okamžiky skončilo 12. kolo nadstavbové části skupiny B, ve kterém se proti sobě postavili České Budějovice a Litvínov. Vše důležité se odehrálo ve třetí třetině, která díky gólu Litvínova v závěru skončila 2:2 a zápas šel do prodloužení. V prodloužení byli šťastnější Jihočeši, kteří se tak radují z bonusového bodu. O góly Litvínova se postarali Jaroslav Šimeček a Josef Stříbrný.
22.1.2015
3:2pr.
0:0, 0:0, 2:2 - 1:0

Č. Budějovice

Kváča – Škopek, Hanus, Žáček, Malovec, Matoušek, Kutiš – Doktor, Ruda, Šuhaj, Marek, Točík, Švec, Vácha, Panáček, Prokeš, Koupal, Pašek, Rob

Litvínov

Klečka – Jonák, Moravec, Šesták, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Šefl – Kučera, Bárdoš, Stříbrný, Sládek, Ujfaluši, Mical, Šimeček, Válek, Štěpka
Branky a nahrávky: 45. Kutiš (Švec, Marek), 58. Marek (Rob, Prokeš), 61. Rob (Prokeš, Žáček) – 53. Šimeček (Mical, Štěpka), 59. Stříbrný (Válek, Ujfaluši). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Střely na branku: 45:28 (21:8, 10:11, 13:8, 1:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Zápas začaly oba týmy opatrně, přesto se velmi brzy dostal do šance Švec, který mohl dorážet Škopkovo nahození, které vypadlo Klečkovi z výstroje, bohužel pro domácí Švec neuspěl. Po úvodní šanci se hra uklidnila a hrál se bojovný hokej. Do dobré příležitosti se hnal velmi agilní Stříbrný, ale výborně ho zastavil Hanus, který se k němu stihl vrátit. Na druhé straně dobře rozdával přihrávky Rob, který nejprve našel před bránou samotného Marka a následně přihrál do jízdy Paškovi, ani jeden ze střelců však nedokázal vstřelit gól. Marek ztroskotal na Klečkovi a Pašek netrefil branku. Následně hru poznamenalo velké množství vyloučených hráčů na obou stranách. Litvínov si dokonce v závěru třetiny vyzkoušel hru pěti proti třem, ale prosadit se nedokázal. Zbývalo pár vteřin do konce první části, když Švec orazítkoval pravou tyč litvínovské svatyně. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny přinesl po jedné vyložené šanci na obou stranách. Nejprve v situaci dva na jednoho nedokázal Stříbrný využít Válkovu přihrávku a byl vychytán Kváčou a následně na druhé straně Pašek místo prázdné brány trefil jen brusle Luboše Roba, který se mu do střely přimotal. Následovala další pasáž vyloučení a na šance se čekalo až zhruba do poloviny druhé části. Kváča se štěstím vychytal dvakrát tečovaný kotouč. Na druhé straně se zaskvěl Klečka, když se stihl přesunout a vyškrábl stoprocentní gólovku Emila Švece, kterému před tím krásně přihrál Marek. Po těchto šancích následovalo několik dlouhých nevýrazných chvil a šance se vyskytovaly jen zřídka, všechny je navíc pochytali dobře chytající brankáři. Ani ve druhé třetině gól nepadl.

Jestli měli domácí v některé části hry převahu, pak to byla třetí třetina. Její začátek přitom nevypadal pro domácí vůbec dobře, jelikož se zranil do té doby velmi dobře hrající Točík, který má po faulu Šestáka zřejmě zraněné pravé koleno. V následné přesilovce měl stoprocentní šanci Marek, který po krásné kombinaci zamířil z mezikruží nad. O dvě minuty později už však hráči Motoru zvedali ruce nad hlavu radostí, když Emil Švec chytře přihrá najíždějícímu Michaelu Kutišovi, který snadno trefil odkrytou klec. Na druhé straně měl dobrou šanci Ujfaluši, ale nedokázal přehodit padajícího Kváču. Jeho zaváhání však napravil Jaroslav Šimeček, který zužitkoval přesnou přihrávku zpoza branky od Micala. Motor však nesložil zbraně a brzy šel opět do vedení. Do konce třetiny zbývaly necelé tři minuty, když si Ladislav Marek nohou zpracoval Robovu přihrávku a krásně zakončil nad Klečkovo rameno. Vedení ale Motoru nevydrželo ani minutu. Skákavý puk dokázal za Kváčova záda dopravit Josef Stříbrný a utkání tak za stavu dospělo do prodloužení.

V prodloužení byly k vidění jen dvě šance. V té první neuspěl Válek, kterého zastavil Kváčův beton. Následně Motor vyrazil do protiútoku a Radek Prokeš křížnou přihrávkou našel Luboše Roba, který z pravé strany hřiště poslal puk za Klečkova záda a rozhodl tak o bonusovém bodu pro České Budějovice.

Ohlasy

Č. Budějovice
Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): Pro nás to byl velmi důležitý zápas. Mrzí nás, že jsme to nedotáhli za tři body, ale zase na druhou stranu dva body jsou pro nás zlaté. V naší situaci se každý bod počítá. V průběhu zápasu jsme měli milion stoprocentních šancí, které jsme neproměnili, potom když se dostaneme do vedení, tak vzápětí inkasujeme. Je to škoda, ale díky bohu za dva body.
Litvínov
Jaroslav Hübl st. (HC Litvínov): Přijeli jsme bojovat a myslím, že zápas byl vyrovnaný. Když se domácí dostali do vedení, tak jsme se štěstím vyrovnali. Udělali jsme zasloužený bod. Škoda v prodloužení, kdy my jsme svoji šanci nedali a z protiútoku jsme inkasovali. Domácí byli šťastnější a asi zaslouženě vyhráli za dva body.
23.kolo
2:4
(0:2, 2:3, 0:1)
24.kolo
4.12.
pátek, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Michal Klečka 3 42 0
Související články
Zápas - mládež 22.01.2015

JUN: Litvínov vydřel gólem v závěru cenný bod

Tabulka
P klub Z B
1. HC Vítkovice Ridera 9 22
2. HC Sparta Praha 11 22
3. AZ Heimstaden Havířov 7 19
4. BK Mladá Boleslav 11 19
5. HC Energie Karlovy Vary 11 18
6. Bílí Tygři Liberec 8 18
7. HC Kometa Brno 9 16
8. HC Slavia Praha 13 15
9. HC Dynamo Pardubice 6 13
10. HC Olomouc 9 13
11. HC Litvínov 8 12
12. Rytíři Kladno 9 12
13. PSG Berani Zlín 10 10
14. HC Škoda Plzeň 8 10
15. Madeta Motor České Budějovice 6 8
16. HC Dukla Jihlava 11 8
17. EC Red Bull Salzburg 4 7
18. HC Oceláři Třinec 8 7
19. Mountfield HK 7 6
20. Piráti Chomutov 5 0
Kompletní tabulka
Mládež včera

Čtyři hráči Litvínova jsou v nominaci na kemp reprezentační dvacítky před MS juniorů

Dohromady čtyři litvínovští zástupci zabojují na přípravném kempu ve Vyškově o nominaci na blížící se světový šampionát juniorů. Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníky Davida Jindru a Jana Myšáka.
Více >
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >