Zápas - mládež 17.09.2016
Autor: Martin Stříbrný

Junioři v Podkrušnohorském derby porazili Karlovy Vary

Preview k zápasu

Foto Reportáž
K a r l o v y V a r y - Litvínovští junioři sehráli vyrovnané utkání na ledě Karlových Varů. V Podkrušnohorském derby, které rozhodla první třetina, zvítězili 3:1! V tabulce se tak opět posunuli směrem nahoru.
17.9.2016
1:3
1:3, 0:0, 0:0

Karlovy Vary

Kuchař (od 20. Špírek) – Pajk, Vodička, Sedlák, Beer, Vápeník – Davídek, Salnikov, Janata, Tamáš, Čejka, Kovář, Hauzr, Hendrych, Procházka, Šála, Nguyen, Horký, Svoboda.

Litvínov

Havlík Š. – Urbánek, Franc, Havlík D., Březák, Brzek, Brejžek – Macháč, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Bárdoš, Fencl, Pecka, Dufek, Chmelář, Horák, Jícha.
Branky a nahrávky: 4. Tamáš (Salnikov, Pajk) – 2. Jícha (Bečvář), 8. Fencl (Jícha, Bečvář), 18. Dufek (Brejžek). Rozhodčí: Martin Grech – Tomáš Gerát, Richard Coubal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 25:47.

První třetina započala na holích hostů, kteří se od první minuty snažili držet před bránou Kuchaře. Už v první minutě nastalo první vyloučení na straně Karlových Varů. Vyloučen byl Tibor Tamáš za podražení. Litvínov na sebe nenechal dlouho čekat a po čtyřiceti vteřinách skóroval Josef Jícha, který svojí střelu přesně zamířil za záda Kuchaře. Domácí energetici se velice rychle vzpamatovali a v závěru 4. minuty, kdy dokázal vstřelit první gól Energie Tibor Tamáš. Ten se po střele Salnikova nejlépe zorientoval před bránou a dokázal dostat puk za záda Havlíka u levé tyče. Srovnání skóre však netrvalo nijak dlouho. Po několika dalších šancích domácích se do režie zápasu dostali hosté, když druhou branku vstřelil Tomáš Fencl. Hra se začala mnohem více držet v pásmu domácích energetiků. Změna mohla nastat v 17. minutě, kdy byl vyloučen Josef Jícha za nedovolené bránění. Hra však nabrala úplně opačných otáček, protože Jan Dufek po chybě obrany se sám chtěl zmocnit puku, avšak Kuchař sám vyjel z brány a měl stejnou myšlenku, ale nedokázal včas zasáhnout a jmenovaný Dufek neměl žádný problém vstřelit třetí gól Litvínova.

Karlovarští energetici ihned před začátkem druhé periody vystřídali brankáře. Místo Kuchaře nastoupil Špírek. Druhá část začala v podobném stylu, jako část první. Na puku se drželi hosté. Litvínov se stále pokoušel vstřelit další gól, ale karlovarská juniorka zatím držela druhou třetinu bez obdrženého gólu. Domácí se dočkali své šance minimálně na snížení nebo dorovnání. Dvě vyloučení přišla na straně hostů. Nejdříve si odpykal dvě minuty Martin Brejžek a následně David Drašar. Karlovy Vary však úspěšné nebyly a skóre stále svítilo ve prospěch hostů. V posledních pěti minutách druhé periody se puk přeléval z jedné strany na druhou. Více navrch měli však hosté, kteří v úplném závěru třetiny mohli vstřelit gól, ale Březák trefil pouze velmi dobře připravenou lapačku Špírka.

Závěrečná perioda začala v režii energetiků. Ti se však dopustili velmi brzy zakázaného uvolnění a vhazovalo se po Špírkově pravici. Energie se snažila velice rychle snížit v úvodu třetiny. To se projevilo na velmi zvýšené aktivitě juniorů, ale celý tlak byl zastaven vyloučením domácího Daniela Sedláka, který se provinil faulem vysokou holí. Celou dobu přesilové hry Litvínova se tým trenéra Marišky musel velmi pohotově přesunovat v obranné pásmu. Vše vždy zastavoval až brankář Špírek. I přes oslabení se dokázali energetici uvolnit a kombinovat. To přineslo vyloučení na straně chemiků, kde byl vyloučen Martin Franc za vražení na hrazení. Ani po návratu Sedláka se Vlčí smečka nedokázala prosadit před bránou Šimona Havlíka. Následovala vyloučení v obou týmech, kde se nejdříve po potyčce Davida Drašara a Pavla Vápeníka hrálo ve čtyřech a následně po vyloučení Jakuba Hendrycha si domácí zahráli ve třech. Gól však tato přesilová hra Litvínova nepřinesla. Skoro celých deset minut do konce zápasu nepřineslo příliš mnoho situací na obou stranách. Domácí se v závěru utkání pokusili o hru v šesti, ale byli neúspěšní a všechny tři body bral ze sobotního utkání Litvínov.

20.kolo
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)
11.kolo
22.9.
úterý, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Šimon Havlík 1 24 0
Související články
Zápas - mládež 17.09.2016

Junioři v Podkrušnohorském derby porazili Karlovy Vary

Tabulka
P klub Z B
1. HC Vítkovice Ridera 5 14
2. HC Sparta Praha 5 13
3. HC Energie Karlovy Vary 6 10
4. HC Olomouc 5 10
5. HC Kometa Brno 6 10
6. AZ Heimstaden Havířov 3 8
7. EC Red Bull Salzburg 4 7
8. PSG Berani Zlín 6 7
9. BK Mladá Boleslav 5 7
10. HC Litvínov 5 7
11. Bílí Tygři Liberec 4 6
12. HC Slavia Praha 6 5
13. Madeta Motor České Budějovice 4 5
14. Rytíři Kladno 5 5
15. HC Dynamo Pardubice 3 4
16. HC Škoda Plzeň 2 3
17. HC Dukla Jihlava 4 2
18. Mountfield HK 1 0
19. HC Oceláři Třinec 1 0
20. Piráti Chomutov 2 0
Kompletní tabulka
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dobrý výkon dorostenců zhatily individuální chyby, Mladá Boleslav odváží dva body

Druhé kolo Extraligy dorostu se odehrálo na Zimním stadionu Ivana Hlinky, litvínovští dorostenci chtěli navázat na svůj úspěch v úvodním zápase sezony v Chomutově. Nicméně, po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách si ze zápasu s Mladou Boleslaví odnášejí pouze bod.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Nepovedený výkon juniorky znamenal ztrátu všech bodů s Havířovem

L i t v í n o v - Litvínovští junioři přivítali v sobotní poledne soupeře z Havířova, který však od prvních minut ukazoval své silné stránky a domácí tým udolal 4:2.
Více >
Preview - Junioři před 3 dny

Liga akademií pokračuje, do Litvínova přijede Havířov

Tuzemský hokej stále výrazně ovlivňuje epidemie koronaviru. Chemici měli tento týden odehrát utkání s Třincem a Havířovem, kvůli karanténě Ocelářů se ale střetnou pouze s AZetem. Sobotní utkání startuje v poledne.
Více >