Zápas - mládež 02.02.2017
Autor: Martin Stříbrný

SDO: Neskutečná patnáctibranková přestřelka nakonec pro Chemiky

Preview k zápasu

Foto Reportáž
V s e t í n - Fantastické utkání odehráli starší dorostenci Litvínova na ledě Vsetína. V utkání plném šancí a branek nakonec padlo patnáct branek! Dva body si po vítězství 8:7 po prodloužení vezou ze Vsetína Chemici. Litvínov zítra čeká druhé utkání na tripu na ledě olomoucké Mory.
2.2.2017
ZS Na Lapači
7:8pr.
1:5, 4:0, 2:2 - 0:1

Vsetín

Sachr (15. Machač) – Ondračka, Paroušek, Kuboš, Kollár, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Wolf, Jenáček, Kovacs, Půček, Krupa, Najvar.

Litvínov

Pejsar (41. Kožnar) – Havlík, Bártek, Liška, Myšák Josef, Černohorský, Hipius – Šarlinger, Ineman, Bartoš, Arnold, Dufek, Kordule, Jindra, Svoboda, Pavlíček, Myšák Jan, Pech, Cikánek, Vopat.
Branky a nahrávky: 17. Matiaško (Klímek), 22. Matiaško (Půček, Ondračka), 35. Matiaško (Krupa, Ondračka), 36. Kovacs, 40. Půček (Matiaško), 53. Klímek (Půček), 59. Půček (Ondračka) – 3. Kordule (Dufek, Bártek), 9. Cikánek (Kordule), 15. Pavlíček (Svoboda, Cikánek), 17. Bartoš (Myšák Jan), 18. Šarlinger (Pech, Ineman), 42. Havlík (Svoboda, Pech), 52. Myšák Jan, 62. Dufek (Kordule, Myšák Josef). Rozhodčí: Kika – Dopitová, Novotná. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 226. Průběh utkání: 0:0, 0:4, 1:4, 1:5, 5:5, 5:7, 7:7, 7:8..

V úvodu utkání byl Vsetín ten aktivnější, ale nedařilo se mu vyslat střelu na Pejsara. První přerušení přišlo až ve 2. minutě, kdy Litvínov vyslal střelu na Sachra a ten schoval kotouč pod lapačku. Ve třetí minutě se podařilo hostům skórovat. Sachr vyjel pro kotouč za bránu a Pavel Kordule vyslal střelu z levého kruhu, která bez problému trefila prázdnou bránu. Vsetín poté vyvinul značnou snahu, kterou ale nedokázal zakončit střelou na gólmana. Hosté oproti tomu svou snahu dokázali vždy zužitkovat.

V 9. minutě to byli opět hosté, kdo se dokázal prosadit. Roman Cikánek vyslal střelu z pravého kruhu a domácí gólman asi nic neviděl, protože proti kotouči nijak nezakročil. Následovalo opět úmorné stažení domácích, těm se ale nedařilo projít přes výborně bránící hosty. V 15. minutě se dokázali prosadit hosté již potřetí. Petr Pavlíček se napřáhl na levém kruhu a prostřelil Sachra, který byl mimo brankoviště. V tu samou chvíli vystřídal Vsetín gólmana a do brány se postavil Machač. Ani tomu ale čisté konto dlouho nevydrželo.

Necelé čtyři minuty před koncem se ke střele z levého kruhu dostal Dan Bartoš a prostřelil přesunujícího se Machače. Domácím se ale nakonec podařilo také skórovat. Michal Matiaško vyslal kotouč z levého kruhu přímo nad vyrážečku gólmana hostů. Do konce třetiny zbývaly dvě minuty, když hosté vstřelili již pátou branku. Jakub Šarlinger využil situace, kdy byl v brankovišti jeho spoluhráč, a vyslal střelu do pravého horního, kam se Machač nemohl dostal.

Ve druhé třetině se domácímu týmu nabídla hra v početní výhodě. Ta se jim ale moc nedařila a v útoku byli převážně hosté. Po uběhnutí zhruba minuty šli hosté do tří. A v této početní výhodě se domácímu týmu povedlo již skórovat. Michal Matiaško byl připraven u pravé tyčky a usměrnil střelu Romana Půčka do odkryté brány. Hosté se na tuto branku domácích snažili několikrát odpovědět, ale obrana domácích byla výborná a ustála i hru v oslabení.

Největší zásluhu na podobě skóre měl ale domácí gólman Machač, který několikrát zachránil domácí tým od inkasování. Domácí tým byl v 31. minutě jen milimetry od vstřelení branky. Roman Půček se snažil zadovkou prostřelit hostujícího gólmana, který kotouč vyrazil. Vyrazil jej ale přímo na hokejku Tomáše Ondračky, který se ale také prosadit nedokázal.

V 35. minutě si Michal Matiaško připsal hattrick. Ujel všem hráčům a střelou pod betony snížil náskok hostů na pouhé dvě branky. O pár sekund později snížili Valaši znovu. Erik Kovacs se dostal do částečného úniku a střelou po zemi se prosadil. Dvě minuty před koncem mohli skórovat i hosté. V mezikruží byl připraven Pavel Kordule, který ale poslal kotouč nad bránu. Následně se ke střele dostal Dan Bartoš, který byl v úniku.

Baroš ale zasáhl pouze levý beton Machače. Zbývala pouze minuta do konce, když Roman Půček vyrovnal. Kotouč se mu podařilo procpat mezi ruku gólmana hostů a pravou tyčku. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu posledního dějství si hosté zahráli přesilovku, když byl vyloučen Kovacs za podražení. Domácí hráč na trestné lavici dlouho nezůstal. Marek Havlík vystřelil z pravého kruhu a prostřelil Machače.

Hosté poté měli šanci když se ke střele od modré odhodlal Marek Havlík. I jeho pokus byl ale vyražen Machačem. Následovala řada neúspěšných pokusů ze strany hostů i domácích, než se podařilo skórovat hostům. Jan Myšák využil toho, že byl domácí gólman mimo bránu a ještě ležel. Po pár přihrávkách s jeho spoluhráčem se mu nakonec podařilo dostat kotouč do brány i přes bránící hráče.

Domácí ale okamžitě na to odpověděli. Daniel Klímek dostal nabito do mezikruží od Romana Půčka a střelou k levé tyčce opět snížil náskok hostů na jednu branku. Následovala přesilovka pro domácí tým, který se po celou dobu držel v útoku, ale nepodařilo se mu skórovat. Roman Půček ale zachránil situaci, když vystřelil z pravého kruhu a dělovkou prostřelil Kožnara pod pravým betonem. Zimní stadion po této perfektní akci, kdy hrál Vsetín bez gólmana, skandoval jméno Romana Půčka.

V prodloužení se okamžitě naskytla šance hostům, když byl vyloučen Půček. Hosté mohli několikrát skórovat, ale domácí obrana předvedla obrovské úsilí. V 62. minutě ale domácí obrana zakryla výhled Machačovi a Ondřej Dufek střelou pod levý beton bere druhý bod pro svůj tým.

3.
11.8.
úterý, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Milan Kožnar 5 15 0
Martin Pejsar 2 11 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >