Zápas - mládež 23.09.2017
Autor: Martin Stříbrný

SDO: Litvínovští po dobrém výkonu podlehli v derby Pirátům 4:6

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - Starší dorostenci Litvínova přivítali na ZS Ivana Hlinky chomutovské Piráty. V utkání předváděli Chemici velmi kvalitní hokej, svého soupeře dokonce vysoko přestříleli, ovšem i druhé derby v sezoně patří po divokém vítězství 6:4 Pirátům.
23.9.2017
4:6
1:1, 2:2, 1:3

Pejsar (Svoboda) – Žítek, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Kovačič, Jindra, Dufek ''A'', Bartoš, Šarlinger, Svoboda ''C'', Arnold, Myšák, Beran, Damašek, Berka

Chomutov

Běhula (Skokan) – Matějka, Ferbas, Kleiner, Zeman ''A'', Jarý, Štochl – Bárta, Černý, Baier, Harkabus, Prokop, Benda, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada ''C'', Brandner ''A''
Branky a nahrávky: 8. Berka (Šubrt), 26. Jindra (Myšák), 39. Berka (Bartoš, Kitzberger), 52. Jindra (Dufek) – 14. Ouřada (Brandner), 31. Černý (Gut), 37. Mežnar (Černý), 44. Ouřada (Prokop), 53. Prokop, 60. Štochl. Rozhodčí: Micka – Horažďovský, Lhotský. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 46:32 (13:9, 20:12, 13:11).

Domácí Litvínov vstoupil do zápasu dobře, když v osmé minutě zužitkoval přesilovou hru. Marek Berka se po rychlé kombinace ocitl před Běhulou, kterého překonal svižnou střelou mezi beton a lapačku – 1:0. Vedení Litvínova vydrželo pouze do čtrnácté minutě, ve které využili přesilovou hru také Piráti! Kryštof Ouřada si vyjel z chumlu hráčů a chytrou ránou přesně mezi betony Pejsara skóroval – 1:1. V samotném závěru první třetiny měli ještě velkou šanci Piráti, Pejsar ovšem vytáhl skvělý zákrok betonem, čímž uzavřel první dějství.

Také do druhé třetiny vkročili lépe domácí Chemici, když si v šestadvacáté minutě vzali své vedení zpět. David Jindra tečoval přesně před Běhulou šikovně střelu Jana Myšáka a hostující brankář byl bez šance – 2:1. V polovině utkání bylo ale zase vyrovnáno. Po velkých zmatcích v brankovišti domácí brány se kotouče ujal David Černý a zametl puk za ležícího Pejsara – 2:2.

V poslední pětiminutovce druhé třetiny se s brankami roztrhl pytel, když se každý tým prosadil po jedné brance. V sedmatřicáté minutě šli poprvé v utkání do vedení Piráti. Po šanci domácích se na druhé straně sám před Pejsara dostal Eric Mežnar a mazácky střelou mezi ruku a tělo brankáře poslal svůj tým do vedení – 2:3. To vydrželo zhruba dvě minuty. V osmatřicáté minutě putoval na trestnou lavici Ouřada a domácí využili další přesilovou hru. Marek Berka se po krásné individuální akci dostal až před Běhulu, kterého s přispěním tyče překonal – 3:3.

Ani nerozhodný stav 3:3 nevydržel na světelné tabuli ZS Ivana Hlinky příliš dlouho. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se skórem zahýbali Chomutovští. Kapitán Pirátů Kryštof Ouřada se dostal přes litvínovského obránce do těsné blízkosti Pejsara a v tísní poslal mezi jeho betony puk za brankovou čáru – 3:4. Zpátky do utkání se dostali domácí Chemici ve dvaapadesáté minutě. Po nepřesné rozehrávce Chomutova sehrál Litvínov skvělé přečíslení, na jehož konči stál David Jindra, který nedal bekhendovým blafákem hostujícímu brankář žádnou šanci – 4:4.

Po vstřelené brance byla psychická výhoda na straně domácích, tím, kdo se ale nakonec radoval, byli hostující Piráti. Ve třiapadesáté minutě pláchl domácí obraně Jan Prokop, který svůj únik zakončil parádní střelou pod břevno domácího brankáře Pejsara – 4:5. V poslední minutě zápasu se ještě domácí pokusili o vyrovnání v power-play a hosté pošesté skórovali. Jakub Štochl poslal kotouč od modré bez problémů do prázdné brány, čímž uzavřel brankový účet dnešního utkání – 4:6.

Ohlasy

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Z našeho pohledu si myslíme, že to bylo vyrovnané utkání. Troufnu si tvrdit, že jsme odehráli velmi dobrý zápas, bohužel rozhodly dvě individuální chyby. Apelovali jsme na kluky, aby se takové věci nestávali, o to je to smutnější. Je to obrovská škoda, podle vývoje utkání jsme měli sahat po bodovém zisku. Je to pro nás ponaučení, musíme pokračovat dál.
Chomutov
Trenér Pirátů Chomutov: Velmi těžký zápas. Litvínov hraje dobře, tahalo se to o jednu nebo dvě branky. Jsme rádi, že kluci odehráli třetí třetinu velmi zodpovědně, což rozhodlo.