Zápas - mládež 27.01.2018
Autor: Vladislav Kollert

JUN: Závěr základní části s tříbodovou tečkou proti Olomouci

L i t v í n o v - Litvínovští junioři závěrečný duel v základní části juniorské extraligy a porazili Olomouc 3:1. Dvěma góly se blýskl kapitán Bárdoš.
27.1.2018
ZS Ivana Hlinky
3:1
1:1, 1:0, 1:0

Havlík (Kožnar) – Macháč, Havlík D., Březák, Havlík M., Viedemann, Starý – Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Helt, Ineman, Krsek, Jícha

Olomouc

Matoušek (Ovčaři) – Szturc, Rutar, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek, Vosátko – Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba
Branky a nahrávky: 13. Bárdoš (Helt), 24. Bárdoš (Helt), 60. Bečvář (Jícha) - 12. Tomaník (Jelínek, Macuh) Rozhodčí: Knapík - Bosák, Axman Vyloučení: 4:2 Využití: 0:0 Diváci: 65 Střely na branku: 25:28 (11:10, 8:11, 6:7)

Šestnáctá Olomouc podobně jako Litvínov už neměla před závěrečným utkáním základní části extraligy juniorů šanci na postup do play-off, ale na tempu utkání to od začátku rozhodně nebylo znát.

První branka přišla po pěkně sehrané akci olomouckých ve 12. minutě, Litvínov však zásluhou kapitána Bárdoše dokázal velmi rychle odpovědět. Do šaten se tak oba celky poroučely za vyrovnaného stavu.

Spolupráce Helt-Bárdoš zafungovala i napodruhé ve 24. minutě, když se forvard Litvínova prosadil i podruhé. Hra se poté notně uklidnila a šancí bylo k vidění již poskrovnu.

Ve třetí třetině si sice obě strany vypracovaly několik zajímavých příležitostí, ale definitivní tečku udělal za zápasem až Bečvář při olomouckém power-play.