Zápasy - Junioři 23.11.2019
Autor: Ondřej Mach

Junioři otočili duel se Slavií a zvítězili 4:2

L i t v í n o v - Po porážce se Spartou se černožlutá juniorka dočkala výhry alespoň proti jejímu úhlavnímu rivalovi - Slavii. Severočeši po většinu utkání dotahovali, skvělá poslední třetina ale znamená vítězství 4:2 a zisk tří důležitých bodů. Třemi body se na něm podíleli Ondřej Baláž a Vojtěch Kysela.
23.11.2019
4:2
1:1, 0:1, 3:0

Pejsar (Zajíček) – Bártek, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Jonák, Háva – Jindra, Skuhrovec, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek

Slavia

Málek (Pittr) – Matějka, Hovorka, Němeček, Antoš, Štíbr, Bureš, Mareček – Kižlin, Hasil, Slavíček, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák

Branky a nahrávky

20. Baláž (Kysela, Jindra), 45. Šarlinger (Limanovský, Jouza), 51. Kysela (Jindra, Baláž), 60. Bártek (Baláž, Kysela)
16. Petrák (Němeček, Hasil), 24. Hasil (Míšek)

0:1, 1:1, 1:2, 4:2

Slavia se v šesté minutě musela bránit po faulu Hasila, v úvodním oslabení zápasu ale neinkasovala. To Litvínov hru v početní nevýhodě nezvládl, zákrok Jindry byl potrestán už po šesti vteřinách. Prvním střelcem, který překonal brankáře Pejsara, se stal Martin Petrák. Chemici prahli po vyrovnání a dočkali se na konci první třetiny v přesilové hře. Svůj čtvrtý gól v sezoně zaznamenal reprezentační obránce Ondřej Baláž

Hosté z Prahy si vedení vzali zpět ve 24. minutě. Hasil přihrál Robinu Míškovi, a ten přidal druhý gól červenobílých. Domácí ještě ve druhé třetině ubránili oslabení, když kolenem fauloval Kitzberger. Další branku už ale diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky ve druhé třetině neviděli.

Severočeši si cestu za vyrovnáním zkomplikovali trestem Skuhrovce, jenž zasáhl protihráče holí do obličeje. Minutu po jeho návratu na led však bylo vyrovnáno, pátou trefu v sezoně zapsal Jakub Šarlinger. V čase 50:56 se trefil Vojtěch Kysela a Litvínov poprvé v zápase vedl. Dramatický závěr vyvrcholil v poslední minutě, deset vteřin před poslední sirénou pečetil vítězství chemiků Robert Bártek