Zápasy - Junioři 02.10.2021
Autor: Redakce

Junioři nestačili na Olomouc a prohráli 1:3

O l o m o u c - Chemici v rámci 8. kola zavítali na led Olomouce. Už od počátku zápasu byli domácí lepším týmem, ale Litvínovští potrestali chybu Olomouce. Ve druhé třetině se kohoutům podařilo srovnat a ve třetí třetině dokonali obrat. Litvínov tak pokračuje na svém tripu s prázdnou.xx
8. kolo, 1.10.2021
Olomouc, Zimní stadion
3:1
0:1, 1:0, 2:0

Olomouc

Špunar (Kmec) – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Panáček, Stratil, Poledna – Tichý, Kučera, Tomajko (C) – Zapletal, Matašovský, Fibigr – Handl (A), Mácha (A), Tarnoczy – Ruda

Klika (Ešler) – Hora, Kadár, Hocelík, Hák, Jonák, Kroupa, Werner (A) – Postl, Danielčák, Vopat – Limanovský (C), Dej, Fišer – Iljuk, Krocker, Skuhrovec – Slavík (A)

Branky a nahrávky

37. Mácha (Kučera, Stratil), 49. Zapletal (Handl, Poledna), 53. Mácha (Groch, Kučera)

Průběh zápasu:

<p>Od začátku utkání byla aktivnější domácí Olomouc. První větší šance přišla ve třetí minutě, když se Poledna a Mácha dostali do přečíslení. První zmiňovaný svou nahrávku ale nezacílil dobře, a tak celou akci zastavil svou lapačkou brankář hostů. Další gólovou příležitost měl Tichý, který se snažil tečovat puk do sítě, ale neúspěšně. Následně byl ve skvělé střelecké pozici Mácha, avšak gólman Klika předvedl famózní zákrok. Také Ruda mohl poslat Hanáky do vedení, když se kvůli špatnému střídání hostů ocitl nebráněný před litvínovskou bránou. Jeho pokus však šel jen těsně vedle.</p>

<p>V čase 14:32 přišla první větší šance Litvínova a byla hned úspěšná. <b>Jakub Hák</b> vypálil na cloněného Špunara z prostoru mezikruží, ten už na střelu nestihnul zareagovat. V závěru prvního dějství mohl zvýšit vedení hostů Vopat, jeho střela však skončila v lapačce domácího brankáře.</p>

<p>V úvodu druhé části hry dostala Mora k dispozici přesilovku. Nejdříve kotouč nebezpečně poskakoval před bránou hostů, ale nikdo z Hanáků jej usměrnit do brány nedokázal. Poté hráči Olomouce stříleli na litvínovskou klec ze všech úhlů, avšak Klika svůj tým opět podržel. Také Chemici se mohli radovat, střelu Skuhrovce totiž vyrazil Špunar jen s velkým štěstím.</p>

<p>V 37. minutě bylo vyrovnáno. <b>Joshua James Mácha</b> střílel z ostrého úhlu, jeho pokus skončil až za zády litvínovského gólmana. Vzápětí si mohli Chemici vzít vedení zpět, v početní výhodě ale skórovat nedokázali.</p>

<p>V úvodu třetí periody našel Kučera úplně volného Máchu před bránou. Jeho pokus jen s velkým štěstím Klika vykryl. V 49. minutě našel Tobiáš Handl na levém kruhu <b>Jakuba Zapletala</b>, který nekompromyslně propálil brankáře Kliku. Zvýšit vedení mohl Kučera, jeho pokus zastavila branková konstrukce.</p>

<p> Přesně v čase 53:00 slavili Kohouti znovu. <b>Joshua James Mácha</b> vyslal svižnou střelu z pravého kruhu a připsal si již druhou branku v dnešním klání. Litvínov byl blízko k další inkasované brance, avšak střelu Zapletala do téměř odkryté brány šťastně zblokoval jeden z obránců hostů. Chemici si ještě v závěru zápasu vytvořili tlak v útočném pásmu, dokonce odvolali svého brankáře, ale vstřelit gól a zdramatizovat tak utkání bylo již nad jejich síly.</p>